Windisch wystartuje w drugiej części zawodów w Kontiolahti

W czwartek rozpocznie się drugi tydzień Pucharu Świata w Kontiolahti. Do Finlandii udał się już Dominik Windisch, którego z udziału w inauguracji sezonu wykluczył niejednoznaczny wynik testu na obecność koronawirusa.

Mistrz świata w biegu ze startu wspólnego z 2019 roku był wielkim nieobecnym pierwszych dwóch biegów sezonu. Windisch otrzymał powołanie do składu na zawody w Kontiolahti, ale zatrzymał go niejednoznaczny wynik testu na COVID-19. Istniały obawy, że 31-latek będzie wykluczony ze startów na dłuższy okres, ale kolejne badania wykazały, że jest zdrowy i może dołączyć do reprezentacji przebywającej w Kontiolahti.

Wraz z Windischem do Finlandii udał się również Thomas Bormolini. Drugi z reprezentantów Włoch może mówić w ostatnich dniach o prawdziwej huśtawce nastrojów. Początkowo odstawiono go bowiem od składu pierwszej reprezentacji. Powołanie na Puchar Świata przyszło niemal w ostatniej chwili, lecz po godzinie zostało cofnięte z racji kontaktu z Windischem.

Przyjazd tej dwójki oznacza, że Włosi będą w stanie wystawić sztafetę. Rywalizacja drużynowa planowana jest na najbliższą sobotę. W pierwszych dwóch biegach sezonu wystartowała tylko trójka Włochów: Lukas Hofer, Didier Bionaz oraz Patrick Braunhofer. Najlepsze rezultaty notował ten pierwszy, który był dwudziesty w biegu na 20km i jedenasty w sprincie. 

Powiązane osoby

 Włochy | mężczyzna | Dominik Windisch