Coraz dłuższa lista nieobecnych w Kontiolahti

Siostry Paulina i Ivona Fialkove nie wystartują w zawodach Pucharu Świata w Kontiolahti. Słowaczki rozpoczęły kwarantannę z powodu kontaktu z osobą zarażoną koronawirusem. Ze składu reprezentacji Włoch na inaugurację sezonu wypadł z kolei m. in. Dominik Windisch.

Paulina Fialkova to jedna z czołowych biathlonistek świata. W minionych dwóch sezonach aż siedmiokrotnie zajmowała miejsca na podium Pucharu Świata. Coraz śmielej poczynać sobie zaczęła również jej młodsza siostra Ivona. Obie trenują poza reprezentacją swojego kraju. Niestety Słowaczek zabraknie podczas inauguracji nowego sezonu, bo uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa. 

- Są poddane kwarantannie w Szwecji, gdzie ostatnio trenowały. Jeden z członków ich zespołu serwisowego miał pozytywny wynik testu, a ponieważ były z nim w bezpośrednim kontakcie musiały poddać się izolacji - powiedział prezes Słowackiego Związku Biathlonu Peter Vozar.

Wobec ich absencji szansę startu w Kontiolahti otrzymają Veronika Machyniaková i Henrieta Horvátová. Pozostała część reprezentacji Słowacji trenowała w Obertilliach i do Finalndii udała się dopiero we wtorek.

Z kolei ze składu włoskiej reprezentacji na zawody w Kontiolahti wycofani zostali Dominik Windisch, Thomas Bormolini oraz Daniele Cappelari. Włosi nie podali przyczyny ich nieobecności, lecz można się domyślać, że są podobne, co w przypadku sióstr Fialkovych. Najbardziej dotkliwa wydaje się być absencja Windischa - mistrza świata w biegu ze startu wspólnego sprzed roku.

Powiązane osoby

 Słowacja | kobieta | Ivona Fialkova

 Włochy | mężczyzna | Dominik Windisch