Kolejni zakażeni w zespole rosyjskim

Rosjanie ogłosili skład swojej reprezentacji na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Kontiolahti. Zabrakło w nim Nikity Porszniewa i Kiryła Strelcowa - obaj otrzymali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

To kolejne przypadki COVID-19 w zespole rosyjskim. Podczas październikowego zgrupowania kadry mężczyzn w Ałdanie izolowany był Petr Paszczenko, po chorobie do treningów wraca dopiero Wiktoria Sliwko. We wtorek rosyjska agencja informacyjna TASS poinformowała, że koronawirus dopadł również Nikitę Porszniewa i Kiryła Strelcowa - kolejno 39. i 62. zawodnika w klasyfikacji końcowej PŚ za ubiegły sezon. Porszniew z powodu podejrzenia choroby nie startował w ubiegłotygodniowym sprawdzianie kadry w Chanty-Mansyjsku, z kolei Strelcow zajął w nich siódme miejsce. Obu zabrakło w składzie reprezentacji na zawody Pucharu Świata w Kontiolahti.

Co ciekawe znalazł się w niej Paszczenko, który jest już zdrowy. Liderem kadry pozostaje niezmiennie mistrz świata z tego roku Alexander Łoginow, który przez całe lato trenował samotnie. Obok tej dwójki w kadrze są również Jewgienij Garaniczew, Matwiej Elisjejew, Eduard Łatypow, Semen Sucziłow oraz Anton Babikow.

W żeńskiej części reprezentacji nieobecne są koronawirusowa rekonwalescentka Wiktoria Sliwko oraz Jekaterina Jurłowa-Percht, która poinformowała dzisiaj, że jest w ciąży. Siedem zawodniczek powołanych przez sztab szkoleniowy to Swietłana Mironowa, Larisa Kuklina, Irina Kazakiewicz, Anastazja Gorejewa, Tamara Woronina, Jewgienia Pawłowa i Uliana Kajszewa.

Pierwsze starty pucharowe zaplanowane są na 28 listopada. Sezon rozpocznie się biegami indywidualnymi rozgrywanymi w Kontiolahti.

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Nikita Porszniew

 Rosja | mężczyzna | Kirył Strelcow