Oeberg i Samuelsson potwierdzili wysoką formę

Hanna Oeberg oraz Sebastian Samuelsson zwyciężyli w skróconych biegach indywidualnych rozgrywanych w ramach międzynarodowych zawodów otwarcia sezonu w Idre. Kolejny raz nie popisała się Stina Nilsson, dla której weekendowe starty były pierwszymi po transferze z biegów narciarskich.

U progu sezonu w niezłej formie wydaje się być Sebastian Samuelsson. Mistrz olimpijski z Pjongczang po zwycięstwie w sobotnim sprincie, nazajutrz pokonał rywali w biegu na dystansie 15 km. Szwed wygrał pomimo aż trzech niecelnych strzałów podczas ostatniej próby. Niespodziewanie drugie miejsce zajął oczekujący na debiut w zawodach Pucharu Świata Tomas Mikyska. 20-letni junior z Czech popisał się niezłym strzelaniem. Spudłował tylko raz i do zwycięzcy stracił pół minuty. Skład podium uzupełnił Jesper Nelin ze Szwecji, a tuż za nim uplasowali się jego rodak Tobias Arwidson oraz Ondrej Moravec z Czech.

W rywalizacji kobiet dublet ustrzeliła Hanna Oeberg. Szwedka, która w biegu indywidualnym sięgała w swojej karierze po wszystkie możliwe tytuły mistrzowskie, ponownie zaprezentowała wysoką formę strzelecką notując aż 95% skuteczności. Nad swoją młodszą siostrą Elvirą, która zajęła drugie miejsce, zyskała minutę i szesnaście sekund przewagi. Na najniższym stopniu podium stanęła Tuuli Tomingas z Estonii, która wyprzedziła zawodniczkę gospodarzy Monę Brorsson oraz Czeszkę Marketę Davidovą.

Ponownie słabo wypadła Stina Nilssson. Była biegaczka narciarska, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z karabinem, pudłowała w co drugim strzale zanotowała 27. rezultat dnia. Do zwyciężczyni straciła niemal siedem minut.

Oficjalna inauguracja sezonu zaplanowane jest na weekend 28-29 listopada w Kontiolahti.