W Ramsau rozpoczęło się zgrupowanie zawodników objętych programem "Junior Talent". Grupą ośmiorga biathlonistów stanowiącą bezpośrednie zaplecze kadry młodzieżowej opiekuje się na miejscu trenerka Agnieszka Cyl.

To kolejna konsultacja szkoleniowa programu "Junior Talent". do którego powoływani są najzdolniejsi biathloniści z roczników 2003-2005. Za nimi czerwcowy obóz w Ustce oraz zgrupowanie w Dusznikach-Zdroju, które odbyło się na przełomie lipca i sierpnia. Tym razem zawodników czeka ponad tygodniowy pobyt w Ramsau, który będzie pierwszą okazją do założenia nart od ubiegłej zimy.

Wśród powołanych na obóz w Austrii znaleźli się przedstawiciele sześciu klubów: Barbara Skrobiszewska, Dominika Leśniara (MKS Karkonosze Jelenia Góra), Aleksandra Puto (BKS WP Kościelisko), Martyna Lichosyt (BLKS Żywiec), Fabian Suchodolski (UKS Biathlon Chorzów), Kacper Brzóska (UKS Strzał Wodzisław Śląski), Kamil Cedzidło i Jakub Potoniec (UKN Melafir Czarny Bór).

Szkoleniowcem odpowiedzialnym za grupę jest Agnieszka Cyl, siódma zawodniczka igrzysk olimpijskich w Vancouver, która po zakończeniu kariery prowadzi klub UKS Biathlon Chorzów. W ubiegłym sezonie Cyl wspomagała Rafała Lepela podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Lozannie, w czerwcu partnerowała trenerowi Adamowi Kołodziejczykowi podczas obozu "Junior Talent" w Ustce.

- Bardzo się cieszę, że Polski Związek Biathlonu dał mi szansę. Dla mnie też jest to okazja do rozwoju jako trener. Podczas czerwcowego zgrupowania w Ustce wspaniale mi się pracowało z tą młodzieżą. Jest to bardzo perspektywiczna grupa - powiedziała Cyl.

Obóz w Ramsau potrwa do 28 października. Po powrocie do kraju w pierwszych dniach listopada zawodników czekają badania diagnostyczne w Instytucie Sportu, natomiast na przełomie listopada i grudnia w planach jest kolejne zgrupowanie, które tym razem odbędzie się w Obertilliach.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Agnieszka Cyl