Pitoń i Zawół z premierowymi tytułami

W Dusznikach-Zdroju zainaugurowały Mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach. Po swoje pierwsze w karierze tytuły mistrzowskie w gronie seniorów sięgnęli Karolina Pitoń oraz Marcin Zawół. Na niedzielę zaplanowano biegi pościgowe, które ponownie będzie można śledzić w internecie.

Karolina Pitoń, która na swoim koncie miała do tej pory już złote medale mistrzostw kraju w biathlonie zimowym, do swojej kolekcji dołożyła krążek z najcenniejszego kruszcu wywalczony w nartorolkowej odmianie tej dyscypliny. 33-letnia zawodniczka bardzo dobrze spisywała się na trasie, a do tego dołożyła niezłe jak na panujące w sobotę warunki strzelanie. Spudłowała trzy razy i pokonała Kamilę Żuk o trzynaście sekund. Druga z podopiecznych trenera Michaela Greisa zaliczyła jedną karną rundę więcej. Jako trzecia na trasę niedzielnego biegu pościgowego wyruszy Daria Gembicka, która sięgnęła jednocześnie po złoty medal w kategorii juniorów. Tuż za podium znalazły się Kinga Zbylut, Magda Piczura i Magdalena Gwizdoń.

Kolejny raz z fantastycznej strony pokazał się Marcin Zawół. Mimo huraganowych powiewów wiatru osiemnastolatek zachował czyste konto na strzelnicy. Pudłujący rywale nie mieli z nim żadnych szans. Młodzieżowy mistrz olimpijski z tego roku nie dał szans rywalom. Sięgnął jednocześnie po dwa złote medale - był najlepszy zarówno wśród seniorów, jak i juniorów. Drugi na mecie Wojciech Skorusa stracił do niego aż 44 sekundy! Skład podium uzupełnił Łukasz Szczurek z BKS WP Kościelisko, który uzyskał czas gorszy od zwycięzcy już o ponad minutę. Słabiej niż się można było spodziewać wypadł Grzegorz Guzik. Lider kadry i obrońca tytułu zaliczył aż siedem karnych rund i finiszował z siódmym czasem dnia.

W rozgrywanych przed południem biegach sprinterskich młodszych kategorii wygrywali: Zuzanna Sadownik (młodziczka, UKS Szczytnik), Dawid Miller (młodzik, MKS Karkonosze Jelenia Góra), Anna Nędza-Kubiniec (juniorka, BKS WP Kościelisko), Konrad Badacz (MKS Karkonosze Jelenia Góra).

W niedzielę rozegrane zostaną biegi pościgowe. Zawodnicy będą startowali w pięciosekundowych interwałach z zachowaniem kolejności po sprincie. Transmisje będzie można śledzić w internecie na facebookowym profilu Polskiego Związku Biathlonu oraz na YouTube. Początek od godziny 10:00.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Karolina Pitoń