Koronawirus w reprezentacji Francji

Badania na obecność koronawirusa przeprowadzone przez Francuski Związek Narciarski przed rozpoczynającymi się w sobotę mistrzostwami kraju w biathlonie na nartorolkach dały dwa wyniki pozytywne. Zakażeni są Fabien Claude oraz Gilonne Guigonnat.

By móc wystartować w mistrzostwach Francji w biathlonie na nartorolkach, każdy z chętnych musiał poddać się badaniom na obecność koronawirusa. Wymazy pobrane od Fabiena Claude'a oraz Gilonne Guigonnat dały wynik pozytywny. Oboje zostali wycofani ze startów w La Feclaz.

25-letni Claude to jedna z rewelacji ubiegłego sezonu. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajął 19. miejsce, podczas biegu indywidualnego w Pokljuce po raz pierwszy w karierze stanął na pucharowym podium. Cztery lata młodsza Guigonnat wciąż czeka na debiut w najważniejszym biathlonowym cyklu, na swym koncie ma tytuł wicemistrzyni Europy juniorek z 2019 roku. 

Zarówno Claude, jak i Guigonnat pomimo pozytywnego wyniku testu, nie mają żadnych objawów choroby. Oboje w najbliższym czasie kontynuować szkolenie poza kadrą.

Z udziału w mistrzostwach Francji wykluczona została również Justine Braisaz, która mimo poddania się testowi, nie uzyskała jego rezultatu w terminie umożliwiającym starty.

Pod nieobecność wyżej wymienionej trójki zawodników po tytuły mistrzowskie w sprincie sięgnęli Anais Bescond oraz Quentin Fillon Maillet.

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Gilonne Guigonnat

 Francja | mężczyzna | Fabien Claude