Weekendowe emocje na wizji!

Po niemal półrocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, biathloniści ponownie przystąpią do rywalizacji sportowej. Od czwartku do niedzieli w Dusznikach-Zdroju odbędą się Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim.

Biathlon letni, czyli połączenie biegu przełajowego ze strzelaniem zagości ponownie na Tauron Duszniki Arena po czternastu miesiącach przerwy. Czerwcowy termin imprezy uległ zmianie ze względu na pandemię koronawirusa.

Rok temu tytuły mistrzowskie w seniorskich kategoriach wywalczyli Andrzej Nędza-Kubiniec, Magda Piczura (biegi indywidualne), Tadeusz Nędza-Kubiniec, Joanna Jakieła (sprinty) oraz Kamila Żuk i Grzegorz Guzik (biegi masowe). Wówczas na starcie zabrakło Moniki Hojnisz-Staręgi, podobnie będzie i tym razem. Szesnastokrotna mistrzyni kraju w tej letniej odmianie biathlonu zmaga się z urazem żeber wykluczającym jej udział w zawodach.

W sumie do zawodów zgłoszonych zostało nieco ponad 250 zawodników i zawodniczek, którzy powalczą o trzy komplety medali w pięciu kategoriach wiekowych.

Impreza rozpocznie się w czwartek 3 września od treningu oficjalnego. W kolejnych dniach poznamy mistrzów Polski w biegach indywidualnych (piątek), sprintach (sobota) oraz sztafetach i mass startach (niedziela). Każdorazowo rywalizacja seniorów, juniorów oraz juniorów młodszych będzie się rozpoczynać o godzinie 10:00, start konkurencji młodszych kategorii będzie mieć miejsce po południu.

Po raz drugi krajowy czempionat doczeka się oprawy telewizyjnej. Sobotnie zmagania będzie można śledzić na ekranach komputerów, telewizorów, tabletów i telefonów za pośrednictwem platform Facebook oraz YouTube. Player z transmisją można znaleźć również na stronie głównej naszego portalu.