Utytułowana Rosjanka z problemami zdrowotnymi

Nasilone bóle kręgosłupa były powodem dla których Irina Starych opuściła zgrupowanie kobiecej reprezentacji Rosji w Iżewsku. Czterokrotna mistrzyni Europy czeka na szczegółowe badania.

Z powodu pandemii koronawirusa przygotowania rosyjskich biathlonistek rozpoczęły się z opóźnieniem. Obóz w Iżewsku jest dopiero pierwszym zgrupowaniem reprezentacji tego lata. Potrwa do 23 lipca, jednak dla Iriny Starych zakończył się już w miniony weekend.

- Problemy z kręgosłupem spowodowały, że nie była w stanie uczestniczyć w treningach z resztą zespołu. Teraz czekają ją szczegółowe badania lekarskie - powiedział odpowiedzialny za kadrę kobiet Michaił Szasziłow. 

33-latka opuściła już obóz w Iżewsku. Jej udział w dalszych przygotowaniach kadry rosyjskiej jest niepewny.

Starych to czterokrotna mistrzyni Europy. Trzy z czterech tytułów wywalczyła w 2017 roku podczas zawodów w Dusznikach-Zdroju stając się wówczas największą gwiazdą imprezy. Minionej zimy reprezentowała Rosję na MŚ w Anterselwie, gdzie wywalczyła szóste miejsce w sztafecie mieszanej i ósme miejsce w sztafecie kobiecej. Na jej karierę cieniem kładzie sie dwuletnia dyskwalifikacja za stosowanie EPO, która pozbawiła ją szansy na starty na igrzyskach w Soczi, a w konsekwencji również w Pjongczang.

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Irina Starych