Letnie mistrzostwa po wakacjach

Mistrzostwa Polski w biathlonowym crossie odbędą się we wrześniu, natomiast walka o medale mistrzostw kraju w biathlonie na nartorolkach zaplanowana została na październik. W obu przypadkach miejscem rozgrywania zawodów będą Duszniki-Zdrój.

Ze względu na pandemię koronawirusa i związany z tym "lockdown" w polskim sporcie, kalendarz letnich startów biathlonowych będzie w tym roku wyglądał nieco inaczej niż w poprzednich sezonach.

Mistrzostwa Polski w crossie, które zwyczajowo rozgrywane były w czerwcu, tego lata przesunięte zostały na 3-6 września. Termin wrześniowy od lat nierozerwalnie związany był z rywalizacją na nartorolkach. Tegoroczna edycja mistrzostw kraju w tej odmianie biathlonu zaplanowana została z kolei na 2-4 października.

Gospodarzem obu imprez mistrzowskich będą Duszniki-Zdrój. Miejscowy ośrodek przez najbliższe miesiące będzie również miejscem kolejnych zgrupowań reprezentacji Polski zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Obostrzenia związane z organizacją imprez sportowych uniemożliwiły planowany na kwiecieć start tegorocznej edycji "Biathlon Dla Każdego". Sezon zawodów dla dzieci i młodzieży oraz amatorów ruszy 29 sierpnia w Opawie koło Lubawki. Na trasie tegorocznej edycji cyklu planowanych jest łącznie osiem przystanków. Mistrzów amatorów "Biathlon Dla Każdego" poznamy pod koniec września. Szczegółowy plan imprez opublikowany zostanie wkrótce.

Warto przypomnieć, że pandemia koronawirusa była powodem odwołania planowanych na sierpień mistrzostw świata w biathlonie na nartorolkach w Ruhpolding, jak również komercyjnych zawodów nartorolkowych Martin Fourcade Nordic Festival w Annecy.