Polscy biathloniści wznowili przygotowania do zimy

Po miesiącu treningów w domu, polscy biathloniści wznawiają przygotowania do sezonu zimowego na zgrupowaniu w Dusznikach-Zdroju. - Motywacji do treningów nie brakuje - zapewnia Grzegorz Guzik.

29-letni biathlonista z Juszczyna minionej zimy trzykrotnie zdobywał punkty Pucharu Świata. Najlepszym rezultatem było 24. miejsce w sprincie podczas Mistrzostw Świata w Anterselwie. Początek przygotowań do kolejnego sezonu ograniczyła pandemia koronawirusa.

- Mieszkanie na wsi dało mi tę możliwość, że po odbytej kwarantannie mogłem trenować w warunkach domowych. Wykorzystałem do tego okolice, z których pochodzę. Mój trening nie różnił się zbyt wiele od normalnych przygotowań. Jeździłem na rowerze, na nartorolkach, biegałem cross, nie mogłem jedynie korzystać ze strzelnicy. Ostatnie dwa miesiące pozwoliły mi jednak dobrze wypocząć i nabrać sił na kolejne przygotowania do sezonu - powiedział Guzik. 

Obok niego na zgrupowaniu w Dusznikach-Zdroju przebywają również Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec i Marcin Szwajnos. Ta czwórka zawodników tworzyć będzie kadrę seniorów prowadzoną przez trenera Andersa Bratliego. Norweg zastąpił na stanowisku szkoleniowca polskich biathlonistów Adama Kołodziejczyka, który został dyrektorem sportowym PZBiath.

- Jesteśmy bardzo ciekawi tej współpracy, trener pochodzi z kraju, który święci jedne z największych sukcesów w biathlonie. Myślę, że będzie to dla nas kolejny bodziec do rozwoju. Motywacji do treningów nie brakuje, damy z siebie wszystko i mamy nadzieję, że ta zmiana przyniesie dużo dobrego - skomentował Guzik.

- Kontakt z nowym szkoleniowcem mamy już od miesiąca. Póki co konsultujemy się przez internet, ale w niedzielę trener Bratli ma już dołączyć na nasze zgrupowanie w Dusznikach-Zdroju. Wtedy tak naprawdę zaczniemy się poznawać - dodał.

Obóz w Dusznikach-Zdroju potrwa do 11 czerwca. Równolegle odbywa się również zgrupowanie kadry B prowadzonej przez trenera Adama Jakiełę. W jej ramach przygotowania do sezonu rozpoczęli Tomasz Jakieła, Tadeusz Nędza-Kubiniec, Przemysław Pancerz, Łukasz Sidorowicz oraz Wojciech Skorusa.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Grzegorz Guzik