Kołodziejczyk nowym dyrektorem sportowym PZBiath

Adam Kołodziejczyk został wybrany nowym dyrektorem sportowym Polskiego Związku Biathlonu. Były trener reprezentacji Polski był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Jesienią 2018 roku w Polskim Związku Biathlonu doszło do zmian organizacyjnych na mocy  których stanowisko kierownika wyszkolenia zostało zastąpione stanowiskiem dyrektora sportowego. Został nim wówczas prof. Zbigniew Waśkiewicz, który przed miesiącem wygrał wybory na prezesa Polskiego Związku Biathlonu.

Jego obowiązki przejmie Adam Kołodziejczyk, który z kolei po sezonie zrezygnował z pracy jako trener kadry seniorów. 56-letni szkoleniowiec był jedynym kandydatem w konkursie ogłoszonym przez PZBiath.

- Moim głównym zadaniem będzie koordynowanie działań poszczególnych reprezentacji oraz kontrola i wspomaganie szkół sportowych oraz biathlonowych ośrodków szkolenia młodzieży. Dobrze czuję się w tej roli, wcześniej przez sześć lat pełniłem funkcję kierownika wyszkolenia. Zakres obowiązków był wówczas bardzo podobny – powiedział Adam Kołodziejczyk.

Przez ostatnie dwa sezony Kołodziejczyk opiekował się polskimi biathlonistami, którzy trenując pod jego okiem po raz pierwszy od dziesięciu lat wywalczyli cztery miejsca startowe w przyszłym sezonie. Zanim objął kadrę mężczyzn, w latach 2011-2017 odpowiedzialny był za wyniki polskich biathlonistek doprowadzając je w sumie do czterech medali Mistrzostw Świata. Wcześniej z sukcesami prowadził również kadrę młodzieżową kobiet.

Następcą Kołodziejczyka w roli trenera kadry mężczyzn ogłoszony został Anders Bratli, który podpisał dwuletnie kontrakt. Do igrzysk w Pekinie opiekunem polskich biathlonistek pozostanie Michael Greis. Zmian nie będzie również w sztabie szkoleniowym kadry młodzieżowej, którą w dalszym ciągu prowadzić będą Łukasz Słonina oraz Rafał Lepel.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Adam Kołodziejczyk