Włosi odmładzają skład

Włoski Związek Sportów Zimowych przedstawił biathlonową reprezentację tego kraju na przyszły sezon. Zdecydowano się drastycznie odmłodzić kadry - w składzie zabrakło m. in. doświadczonych Federiki Sanfilippo, Nicole Gontier czy Thomasa Bormoliniego.

W sezonie 2020/21 biathlonowa kadra Włoch wciąż będzie opierać się na medalistach mistrzostwa świata i igrzysk olimpijskich. Znaleźli się w niej Dorothea Wierer, Lisa Vitozzi, Dominik Widnisch oraz Lukas Hofer. Obok nich zdecydowano się postawić niemal wyłącznie na zawodników młodych i niedoświadczonych.

W kadrze kobiet obok Wierer i Vitozzi do sezonu z pierwszą reprezentacją przygotowywać się będą Michela Carrara i Irene Lardschneider. Obie mają za sobą już debiuty w zawodach Pucharu Świata, ale nie osiągały do tej pory znaczących wyników. Lepiej szło im w rywalizacji juniorskiej - obydwie mają na swoim koncie tytuły mistrzyni świata w tej kategorii wiekowej. 23-letnia Carrara i rok młodsza Lardschneider zastąpiły w kadrze dobiegające "trzydziestki" Federicę Sanfilippo i Nicole Gontier. Utytułowane biathlonistki w ubiegłym sezonie nie przekonały do siebie sztab szkoleniowy i latem będą trenować z kadrą B.

Podobny los spotkał Thomasa Bormoliniego i Giuseppe Montello, którzy w kilu ostatnich latach mieli pewne miejsce w męskiej sztafecie. W ich miejsce do pierwszej reprezentacji powołano 23-letniego Daniele Cappelariego, 22-letniego Patricka Braunhofera oraz 20-letnich Didiera Bionaza i Tommaso Giacomela. Wszyscy czterej mają w swoim dorobku medale MŚJ.

To nie jedyne ważne zmiany personalne w reprezentacji Włoch. Przypomnieć należy, że po sezonie 2019/20 swoje kariery zakończyli Thierry Chenal oraz Alexia Runggaldier. Osłabieniem będzie zwłaszcza brak tej ostatniej - 28-latka podczas MŚ w Hochfilzen sięgnęła po brązowy medal w biegu indywidualnym.

Powiązane osoby

 Włochy | kobieta | Nicole Gontier

 Włochy | kobieta | Federica Sanfilippo