Runggaldier schodzi ze sceny

Alexia Runggaldier dołączyła do grona biathlonistek, które po sezonie 2019/20 zdecydowały się zakończyć sportową karierę. Największym sukcesem 28-letniej Włoszki był brązowy medal MŚ w biegu na 15km z 2017 roku.

Miniony sezon był dla Runggaldier jednym wielkim pasmem rozczarowań. Zawodniczka z Kastelruth straciła miejsce w pierwszej reprezentacji i rywalizowała jedynie w zawodach Pucharu IBU w związku z czym ominął ją start w Mistrzostwach Świata rozgrywanych w jej ojczyźnie.

- Doszłam do granicy swoich możliwości w sporcie. Odchodzę ze świadomością, że dałam z siebie wszystko co mogłam. Dziękuje kolegom i koleżankom z drużyny, z którymi spędziłam wspaniałe lata. Sport był dla mnie szkołą życia, dzięki niemu stałam się kobietą, którą jestem teraz - napisała w swoim pożegnalnym poście na Facebooku.

Runggaldier była autorką jednej z większych sensacji podczas Mistrzostw Świata w Hochfilzen w 2017 roku, gdy wywalczyła brązowy medal w biegu indywidualnym ulegając jedynie Laurze Dahlmaier i Gabrieli Koukalovej. Dwa tygodnie przed tym sukcesem była trzecia w tej samej konkurencji podczas Pucharu Świata w Anterselwie. Nigdy później nie nawiązała jednak do tych rezultatów. Na pucharowym podium stała już tylko wyłącznie w sztafecie - wraz z Dorotheą Wierer, Lisą Vittozzi i Federicą Sanfilippo wygrała rywalizację drużynową w Hochfilzen w grudniu 2018 roku.

Ponadto Włoszka w swoim dorobku ma również cztery medale Mistrzostw Świata Juniorów, tytuł wicemistrzyni Europy seniorek oraz srebro MŚ w biathlonie na nartorolkach.

Powiązane osoby

 Włochy | kobieta | Alexia Runggaldier