Włoskie zaplecze szczuplejsze

Z każdym tygodniem lista zawodników ogłaszających koniec z profesjolnalnym uprawianiem biathlonu się wydłuża. Teraz dołącza do niej wicemistrz świata juniorów z 2011 roku Thierry Chenal.

Największym dokonaniem 27-letniego biathlonisty z Włoch jest współudział w drugim miejscu włoskiej sztafety podczas zawodów Pucharu Świata w Oberhofie w styczniu 2018 roku. Zawody odbywały się wówczas przy bardzo kiepskiej widoczności spowodowanej gęstą mgłą i miały szalony przebieg. Włosi po trzech zmianach sensacyjnie prowadzili, na ostatnim odcinku Chenal nie był jednak w stanie utrzymać pierwszego miejsca. Biegał karną rundę i do mety dotarł jako drugi. 

Indywidualnie najlepszym rezultatem Chenala jest 31. miejsce wywalczone w sprincie podczas ubiegłorocznych zawodów pucharowych w Salt Lake City. W minionym sezonie Włoch startował głównie w zawodach Pucharu IBU. Trenerzy dali mu jednak szansę zaprezentowania sie przed własną publicznością podczas Mistrzostw Świata w Anterselwie. W biegu indywidualnym zajął 60. miejsce.

Jedynym medalem w dorobku zawodnika z Doliny Aosty jest srebro Mistrzostw Świata Juniorów z 2011 roku. Chenal zdobył je w biegu sztafetowym. Wspólnie z nim na podium stali wówczas Maikol Demetz oraz Benjamin Plaickkner - obaj też już zakończyli swoje przygody z biathlonem.

fot. wikicommons

Powiązane osoby

 Włochy | mężczyzna | Thierry Chenal