Aymonier mówi sobie dość

Celia Aymonier ogłosiła zakończenie sportowej kariery. 28-latka w pożegnalnym wpisie przyznała, że uprawianie biathlonu nie sprawia już jej takiej przyjemności jak niegdyś.

Francuzka, której największym sukcesem jest brązowy medal Mistrzostw Świata w sztafecie z 2017 roku, o swojej decyzji poinformowała za pośrednictwem Facebooka.

- Od czasów gdy zaczynałam przygodę ze sportem wiele się zmieniło. Ciągle zadaję sobie pytanie jaką przyjemność dają mi starty na sztucznie naśnieżnych trasach, w temperaturach powyżej zera czy treningi na pętlach skróconych po to, aby zachować śnieg. Nie znam odpowiedzi - napisała.

Aymonier pierwsze kroki w świecie sportu stawiała jako biegaczka narciarska. Podczas igrzysk olimpijskich w Soczi wraz z koleżankami zajęła czwarte miejsce w biegu sztafetowym. W tym samym roku sięgnęła po srebro młodziezowych MŚ w biegu na 10km techniką klasyczną.

Decyzję o zmianie dyscypliny podjęła wiosną 2015 roku. Już w swoim pierwszym starcie jako biathlonistka stanęła na podium. W sprincie podczas Pucharu IBU w Idre była trzecia. Nigdy nie udało jej się powtórzyć tego osiągnięcia w zawodach Pucharu Świata, gdzie jej najlepszym indywidualnym startem było czwarte miejsce w sprincie w Oslo w marcu 2019 roku. Niepowodzenia w pojedynkę odbijała sobie w biegach sztafetowych, w których trzykrotnie stała na najwyższym stopniu podium.

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Celia Aymonier