Fourcade ogłosił zakończenie kariery!

Martin Fourcade w piątek wieczorem za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o zakończeniu sportowej kariery. Francuz był jednym z najwybitniejszych biathlonistów w historii tego sportu.

Pożegnalnym występem Francuza będzie sobotni bieg pościgowy, w którym powalczy o ósmą w karierze kryształową kulę.

- Walczyłem z Bjoerndalenem, Svendsenem, Szypulinem, Schemppem, Boe i innymi wielkimi rywalami. Nie jestem w stanie wymienić ich wszystkich. Spełniłem swoje marzenia i przeżyłem najcudowniejsze emocje. Walczyłem i wygrałem. Cierpiałem, upadałem i wstawałem. Uwielbiam biathlon, poświęciłem mu większość mojego życia, a on dał mi wszystko - napisał Fourcade w swoim "liście pożegnalnym".

- Mógłbym zakończyć swoją karierę dzień po igrzyskach w Pjongczang z trzema złotymi medalami na piersi. Ale nie mogłem zejść ze swojej ścieżki. Zeszły rok był dla mnie ciężki, kosztował mnie sporo nerwów, ale te problemy mnie wzmocniły - dodał.

- Powrót do chwil radości był moim głównym wyzwaniem zawodowym. Ta ostatnia misja została pomyślnie ukończona dzięki dwóm złotym medalom na MŚ. Moje pragnienie, aby dać z siebie wszystko za sto procent nie zniknęło, ale teraz będzie objawiać się w inny sposób niż na trasach. Pasja do sportu pozostaje, nie mogę się doczekać tego, co czeka mnie w przyszłości. Dziękuję wszystkim - kibicom z Francji, Rosji, Niemiec, Norwegii, Czech, Włoch i innych krajów - za doping, wsparcie i okazywaną mi sympatię. Dzięki wam moja kariera stała się naszą wspólną przygodą - zakończył.

31-letni biathlonista z La Llagonne ma na swoim koncie siedem tytułów mistrza olimpijskiego oraz trzynaście złotych medali mistrzostw świata. W zawodach rangi PŚ, MŚ oraz IO wygrywał w sumie 82 razy.

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade