W środę początek MEJ w Hochfilzen

Ostatnią imprezą mistrzowską w biathlonowym kalendarzu startów w sezonie 2019/20 są Mistrzostwa Europy Juniorów w Hochfilzen. Polskę w Austrii reprezentować będzie dziewięcioro zawodników.

Do tej pory jedynym medalowym osiągnięciem biathlonowej reprezentacji Polski w obecnym sezonie jest złoty medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich wywalczony przez Marcina Zawoła. 17-latek reprezentujący MKS Karkonosze Jelenia Góra znalazł się również w składzie na Mistrzostwa Europy Juniorów. O powtórzenie wyniku z Lozanny będzie jednak ciężko, bo w Hochfilzen przyjdzie mu startować z rywalami nawet o cztery lata starszymi.

Weekendowe zawody Pucharu IBU Juniorów w Arber, będące zarazem próbą generalną przed MEJ, pokazały, że i w takiej stawce Zawoła stać na wywalczenie wysokiego miejsca. W biegu sprinterskim mimo karnej rundy wywalczył czternastą pozycję. Obok niego w składzie na MEJ znaleźli się jeszcze Jan Guńka, Przemysław Pancerz, Wojciech Skorusa i Wojciech Filip.

Liderką żeńskiej części reprezentacji na zawody w Hochfilzen będzie Joanna Jakieła. Uczestniczka seniorskich Mistrzostw Świata w Anterselwie (92. miejsce w biegu indywidualnym) pokazała w weekend, że jest w świetnej formie biegowej. Polka podczas Pucharu IBU Juniorów w Arber zanotowała w sprincie najlepszy czas biegu spośród wszystkich zawodniczek. Mimo trzech pudeł potrafiła zająć i tak niezłe czternaste miejsce. Dzień wcześniej w supersprincie była szesnasta. Skład na MEJ uzupełniają Daria Gembicka, Magda Piczura oraz Natalia Tomaszewska.

MEJ rozpoczną się w środę, pierwszą konkurencją będą biegi długie. W czwartek rozegrane zostaną supermikst oraz sztafeta mieszana, natomiast na weekend planowane są sprinty oraz biegi pościgowe.

Zawody w Hochfilzen zakończą tegoroczny Puchar IBU Juniorów. Przed finałowymi zmaganiami spośród reprezentantów Polski najwyżej w klasyfikacji generalnej plasują się Daria Gembica (15. miejsce) oraz Marcin Zawół (37. miejsce).

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Joanna Jakieła