Hoegberg i Fratscher zdobywcami Pucharu IBU w sezonie 2019/20

Poznaliśmy finałowe rozstrzygnięcia sezonu 2019/20 w ramach Pucharu IBU. Klasyfikacje końcowe cyklu zwyciężyli Elisabeth Hoegberg i Lukas Fratzscher. Jednak to nie oni triumfowali w ostatniej konkurencji rozgrywanej w Raubiczach.

Dwunasty sezon zmagań w Pucharze IBU zakończyły biegi masowe z udziałem 60 zawodników. Wśród kobiet pewne zwycięstwo odniosła Stefanie Scherer. Niemka jest w świetnej formie strzeleckiej - w obu wcześniej rozegranych sprintach była bezbłędna, nie inaczej było dzisiaj. Na mecie zameldowała się pierwsza z przewagą 26 sekund nad Wiktorią Sliwko. Skład podium uzupełniła Caroline Colombo.

Jedenasta finiszowała Elisabeth Hoegberg, co przy zaledwie 22. miejscu Jekateriny Głazyriny oznaczało, że Szwedka została triumfatorką klasyfikacji generalnej. Nad Rosjanką uzyskała ostatecznie 39 punktów przewagi.

Zdecydowanie bardziej zacięta była rywalizacja o końcową wygraną wśród mężczyzn. Lukas Fratzscher wyprzedził bowiem Endre Stroemsheima o zaledwie punkt. W ostatnim biegu sezonu Niemiec był trzynasty, podczas gdy Norweg zajął piąte miejsce.

Trzecią wygraną z rzędu zanotował Sivert Guttorn Bakken, który o dwadzieścia sekund wyprzedził swojego doświadczonego rodaka Larsa Helge Birkelanda. Jako trzeci linię mety przeciął Wasilij Tomszyn z Rosji.

Biathloniści z Polski starty w zawodach tej rangi zakończyli na ubiegłotygodniowych Mistrzostwach Europy. Podczas finałowych zmagań w Raubiczach nie mieliśmy swoich reprezentantów.