Zawody w Novym Meście bez udziału publiczności

Wbrew pogłoskom części czeskich mediów, zawody biathlonowego Pucharu Świata w Novym Meście się odbędą. Niestety ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa na stadionie i wokół tras zabraknie kibiców. 

Decyzję o zakazie wstępu publiczności na Vysocina Arenę podjęła Rada Bezpieczeństwa Państwa, a poinformował o niej minister spraw wewnętrznych Jan Hamacek. Testy przeprowadzone w niedzielę ujawniły pierwsze trzy przypadki zakażenia nowym typem koronawirusa w Czechach.

-  Biorąc pod uwagę to ile osób miało zamiar przybyć na zawody, nie widziałem żadnej innej alternatywy niż zamknięcie stadionu dla publiczności - powiedział Hamacek.

Organizatorzy Pucharu Świata spodziewali się 30 tysięcy widzów każdego z czterech dni zawodów. Sprzedano biety o łącznej wartości ponad 22 milionów koron czeskich.

- IBU oraz czeski komitet organizacyjny w zastosuje się do tej decyzji. Wspólnie z gospodarzami zawodów pracujemy nad tym, aby poinformować kibiców o możliwościach zwrotów biletów - można przeczytać w oficjalnym komunikacie Międzynarodowej Unii Biathlonu.

Rywalizacja przy pustych trybunach stadionu w Novym Meście rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli. W programie zawodów sa sprinty, sztafety oraz biegi ze startu wspólnego. Polskę reprezentować będą Monika Hojnisz-Staręga, Magdalena Gwizdoń, Kinga Zbylut, Anna Mąka oraz Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Łukasz Szczurek i Marcin Szwajnos.