Awans Mąki, bezbłędna Cichoń

W Osrblie zakończyły się trwające dwa tygodnie zmagania w ramach Pucharu IBU. W ostatniej konkurencji - biegu pościgowym kobiet - z niezłej strony pokazały się Anna Mąka i Kamila Cichoń.

27-letnia Mąka jedyny moment słabości zaliczyła na trzecim strzelaniu, gdy spudłowała dwukrotnie. Nie przeszkodziło jej to w awansie o dziewięć miejsc w porównaniu ze sprintem. Ze stratą niemal trzech minut do zwyciężczyni finiszowała na 22. miejscu. Dziesięć sekund po niej na mecie zjawiła się Kamila Cichoń, która była dzisiaj bezbłędna! Zawodniczka z Lubatowej była bardzo blisko wyrównania swojego rekordu życiowego w zawodach Pucharu IBU, którym jest 23. miejsce sprzed roku. Zabrakło jej dzisiaj tylko jednego "oczka".

Trzecia z naszych reprezentantek - Karolina Pitoń - nie strzelała tak dobrze jak koleżanki i z siedmioma karnymi rundami na koncie zajęła 46. miejsce.

Żadna z trójki najlepszych zawodniczek sprintu nie utrzymała miejsca na podium. Wygrała - po awansie z dziesiątego miejsca - Elisabeth Hoegberg. Szwedka biegła tylko jedną karną rundeę i o 18 sekund wyprzedziła Anastazję Porszniewą z Rosji. Na trzecie miejsce przesunęła się z kolei zdegradowana z zawodów Pucharu Świata Franziska Hildebrand.

Liderką Pucharu IBU pozostaje Jekaterina Głazyrina, która ma ponad sto punktów przewagi nad druga Karoline Erdal. Najlepsza z Polek, Anna Mąka, awansowała na 50. miejsce.

WYNIKI
 

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kamila Cichoń

 Polska | kobieta | Anna Mąka

 Szwecja | kobieta | Elisabeth Hoegberg