W ostatniej konkurencji Pucharu Świata w Ostersund Polki wywalczyły trzynaste miejsce w biegu sztafetowym. – Przed biegiem nie wiedziałyśmy czego się spodziewać. Ta lokata nie jest zadowalająca – skomentowała Monika Hojnisz-Staręga.

Trener Michael Greis przy zestawianiu składu sztafety nie miał dużego pola do manewru. W Ostersund miał do dyspozycji cztery zawodniczki, więc mógł się skupić jedynie na ustaleniu kolejności w jakiej pobiegną jego podopieczne. Polki pobiegły w kolejności Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut.

- Była to nasza pierwsza sztafeta w sezonie, na dodatek pierwsza w takim ustawieniu. Przed biegiem nie wiedziałyśmy czego się spodziewać. Trzynaste miejsce nie jest zadowalające – skomentowała na gorąco Monika Hojnisz-Staręga.

- W sztafecie kluczowa jest pierwsza zmiana. Nie można stracić kontaktu z czołówką. Tymczasem Magda Gwizdoń miała problemy żołądkowe i to było powodem jej słabszej dyspozycji na trasie – dodała Hojnisz-Staręga, która na swojej zmianie awansowała z osiemnastego miejsca na koniec pierwszej dziesiątki.

- Wiedziałam, że na swojej zmianie mam mocne biegowo zawodniczki. Starałam się równo rozłożyć siły i skupić się głównie na strzelaniu. Widziałam kątem oka, że rywalki pudłują. Chciałam to wykorzystać i z chłodną głową chyba mi się to udało – powiedziała.

Już w poniedziałek reprezentanci Polski wyruszą do Hochfilzen, gdzie w przyszłym tygodniu czekają ich kolejne pucharowe starty. Taka podróż wiązała się zazwyczaj ze zmianą ponurego, skandynawskiego otoczenia na rzecz słonecznych alpejskich widoków

- Zobaczymy, co nas spotka na miejscu, bo prognozy zamiast słońca przewidują śnieżyce. Czekają nas cztery dni wypoczynku, trzeba to dobrze wykorzystać, bo kolejny Puchar Świata to trzy starty pod rząd. Zmęczenie będzie się więc nakładało na siebie. Mam nadzieję, że będę zadowolona ze swojej postawy zarówno na trasie, jak i na strzelnicy. Chcę zbierać kolejne punkty tak by we Francji być pewna startu w biegu masowym – zakończyła Hojnisz-Staręga.

W programie zawodów w Hochfilzen są sprint, bieg pościgowy oraz sztafeta.

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Monika Hojnisz-Staręga