Greis przemeblował ustawienie sztafety

Trener Michael Greis zamieszał w ustawieniu sztafety. W Ostersund na ostatniej zmianie wystartuje Kinga Zbylut. - Początek sezonu jest dla niej nieudany, ale to tylko kwestia czasu gdy wejdzie na wyższy poziom – powiedział opiekun kadry biathlonistek. Początek biegu o godzinie 15:30.

Greis zawodami w Ostersund debiutuje w roli szkoleniowca Polek. Niemiec jest zadowolony z dotychczasowej postawy Moniki Hojnisz-Staręgi, która po dwóch pierwszych biegach sezonu zajmuje trzynaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

- Monika dobrze spisuje się zarówno na trasie, jak i na strzelnicy. Widzę, że jest na dobrej drodze by udowodnić sobie, że ubiegły sezon nie był dziełem przypadku. Gdy wszystkie elementy zagrają jednego dnia, pucharowe podium jest w jej zasięgu – powiedział Greis, którego poprosiliśmy również o ocenę formy pozostałych jego podopiecznych.

- Kamila Żuk doszła już do siebie po kłopotach zdrowotnych, jakie miała podczas zgrupowania w Idre. Poprawiła się względem ubiegłego sezonu w strzelaniu w postawie leżąc. Z kolejnymi dobrymi strzelaniami przyjdzie pewność siebie, której czasem jeszcze jej brakuje – dodał.

- Kinga Zbylut w mojej ocenie bardzo się rozwinęła tego lata. Powinna znacznie poprawić swoje rezultaty w porównaniu z ubiegłą zimą. Początek sezonu jest dla niej nieudany, ale to tylko kwestia czasu gdy wejdzie na wyższy poziom. Z kolegi Magda zachowuje się trochę zbyt ofensywnie na strzelnicy jak na tak wietrzne warunki, jakie panują w Ostersund. Nie jest zadowolona ze swojego strzelania, a to klucz do dobrych wyników, zwłaszcza na początku sezonu – zakończył Greis.

Polki w niedzielnym biegu wystartują dopiero z piątego rzędu. Odległy, piętnasty numer jest pokłosiem absencji Polek podczas PŚ w Canmore. Na Mistrzostwach Świata w Ostersund Kinga Zbylut, Monika Hojnisz-Staręga, Magdalena Gwizdoń i Kamila Żuk zajęły siódme miejsce.

W pierwszym biegu sztafetowym w sezonie 2019/20 Polki zaprezentują się w tym samym składzie, lecz w innym ustawieniu co dziewięć miesięcy temu. Magdalena Gwizdoń pobiegnie jako pierwsza, po niej pobiegną Monika Hojnisz-Staręga i Kamila Żuk. Zadanie doprowadzenia sztafety do mety dostała Kinga Zbylut. Bieg rozpocznie się o godzinie 15:30.

Powiązane osoby

 Niemcy | mężczyzna | Michael Greis