Polscy biathloniści w pierwszym biegu sztafetowym tej zimy wywalczyli szesnastą lokatę. - Jest niedosyt, bo gdyby nie dwie karne rundy pozycja mogła być lepsza – powiedział po biegu w Ostersund Grzegorz Guzik.

Biegnący na pierwszej zmianie Łukasz Szczurek dotarł do mety swojego odcinka na szesnastej pozycji. Grzegorz Guzik po pierwszym bezbłędnym strzelaniu awansował nawet do pierwszej dziesiątki. Karna runda po stójce spowodowała, że z Andrzejem Nędzą-Kubińcem zmieniał się na trzynastej pozycji.

- Jeśli warunki na strzelaniu nie różnią się zbytnio od tych z przestrzeliwania to „leżak” wygląda u mnie bardzo dobrze. W stójce trochę miałem pecha, bo trafiłem na silny wiatr. Słyszałem, że rywale pudłują, więc nie chciałem czekać w nieskończoność. Ta jedna karna runda to wcale nie taki zły wynik biorąc pod uwagę jak długo strzelali inni. Jestem zadowolony z tego, że udało mi się przesunąć sztafetę na wyższe miejsce – powiedział Guzik.

Polak szczególnie dobrze zaprezentował się na swojej ostatniej pętli biegowej, na której uzyskał dziewiąty czas biegu, tylko czternaście sekund gorszy od najlepszego.

- Cieszę się, że byłem w stanie się zmusić na ostatnim okrążeniu do wysiłku i wykręcić niezły czas biegu. Dodatkowo mieliśmy świetnie przygotowane narty, co było widać zwłaszcza na zjazdach. Z nadzieją patrzę na kolejne występy. Czuję, że rozkręcam się ze startu na start – dodał.

Andrzej Nędza-Kubiniec utrzymał trzynastą lokatę odziedziczoną po poprzednikach. Nie udało się jej utrzymać ostatniemu z reprezentantów Polski. Mateusz Janik biegał karną rundę po strzelaniu w postawie leżąc i osunął się na szesnaste miejsce.

- Mam nadzieję, że w kolejnych występach sztafetowych będziemy lepiej strzelać i pokażemy, że stać nas na lepszy wynik niż szesnasta lokata. Celem na ten sezon jest pobicie ubiegłorocznego rezultatu z Oberhofu, gdy byliśmy na dwunastym miejscu – zakończył Guzik.

Kolejna okazja do realizacji tego celu już w przyszłym tygodniu. Sztafeta obok sprintu i biegu pościgowego jest w programie Pucharu Świata w Hochfilzen.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Grzegorz Guzik