Po dwóch dniach przerwy w środę biathloniści wznowią rywalizację w Pucharze Świata w Ostersund. Polskę reprezentować będą Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec. - Już wcześniej zaplanowaliśmy, że Mateusz pobiegnie w sprincie, a Andrzej w biegu długim. Mamy czterech zawodników, a miejsca tylko trzy, więc musimy rotować – powiedział trener Adam Kołodziejczyk.

Po obiecującym występie męskiej część kadry w sobotnich konkurencjach sztafetowych, start w sprincie okazał się sporym rozczarowaniem. Polscy biathloniści zajęli miejsca pod koniec stawki – Łukasz Szczurek był 92., Grzegorz Guzik 94., a Mateusz Janik 102.

- Chłopacy nie poradzili sobie z wiatrem, zwłaszcza w stójce. Oczywiście jest mi przykro, że tak to wyglądało. Trzeba jak najszybciej o tym zapomnieć, otrząsnąć z tego złego samopoczucia, które nam towarzyszyło po niedzieli. Jeszcze sporo biegów przed nami – powiedział trener kadry seniorów Adam Kołodziejczyk.

- W Idre, gdzie trenowaliśmy przed sezonem, również wiało i wtedy chłopacy dawali radę strzelać bezbłędnie. Wierzę, że ta niedziela to był wypadek przy pracy. Stać ich na więcej, co pokazali chociażby dzień wcześniej w sztafecie mieszanej. Również ze sprintów staramy się wyciągnąć jakieś pozytywy np. Mateusz Janik gdy trafił na lepsze warunki potrafił w stójce strącić wszystkie pięć krążków w osiemnaście sekund – dodał.

W biegu indywidualnym Janika na liście startowej zabraknie. Tym razem szanse otrzyma Andrzej Nędza-Kubiniec.

- Już wcześniej zaplanowaliśmy, że Mateusz pobiegnie w sprincie, a Andrzej w biegu długim. Mamy czterech zawodników, a miejsca tylko trzy, więc musimy rotować – powiedział Kołodziejczyk.

Wszystkich czterech polskich biathlonistów zobaczymy razem w biegu sztafetowym, który zaplanowany jest na sobotę.

- Koncepcję ustawienia sztafety już mam, najprawdopodobniej nie będzie się ona znacząco różnić od tej z poprzedniego sezonu – zakończył.

Początek biegu indywidualnego mężczyzn w środę o godzinie 16:20. Na liście startowej widnieje 111 nazwisk.

LISTA STARTOWA

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Adam Kołodziejczyk