Polscy biathloniści ponownie w Bormio

Ostatniego dnia sierpnia kadra seniorów prowadzona przez trenera Adama Kołodziejczyka ruszyła do Bormio.  To już druga wizyta kadry seniorów w tej okolicy tego lata. Wcześniej trenowali tam w lipcu.

We Włoszech Biało-Czerwoni będą trenować do 15 września. Dla opiekuna polskich biathlonistów kluczowa przy wyborze miejsca zgrupowania była wysokość nad poziomem morza.

– Systematycznie chcę zwiększać liczbę obozów wysokogórskich. W zeszłym roku mieliśmy jedno takie zgrupowanie, w tym roku dwa, a za rok może nawet trzy. W październiku również planujemy treningi na wysokości 1700m npm w Ramsau – powiedział trener Adam Kołodziejczyk.

W zgrupowaniu udział biorą Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Łukasz Szczurek, Andrzej Nędza-Kubiniec (obaj BKS WP Kościelisko) i Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław).

- Wcześniej zdarzało się, że na zgrupowaniach towarzyszyli nam Tomasz Jakieła oraz Marcin Szwajnos. Tym razem zdecydowaliśmy się pojechać we czwórkę, ale z chłopakami z kadry B zobaczymy się już podczas październikowego obozu w Oberhofie. Na pewno zrobimy wtedy testy i zdecydujemy kogo powołamy na ostatnie zgrupowanie w Skandynawii – dodał Kołodziejczyk.

Po raz pierwszy podczas tego sezonu przygotowawczego kadra mężczyzn i kobiet trenują osobno. Podopieczne trenera Michaela Greisa od ubiegłej soboty trenują w Ruhpolding. Drogi obu grup zejdą się dopiero podczas listopadowego obozu w Idre. Wcześniej, bo w dniach 20-22 września wszystkich czeka występ w nartorolkowych mistrzostwach kraju.

- Planujemy, żeby wszyscy kadrowicze wzięli udział w mistrzostwach w Czarnym Borze. To będzie dla nich kolejna okazja do sprawdzenia swojego poziomu – zakończył Kołodziejczyk.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Adam Kołodziejczyk