Powrót Rosjanek

W krótkim odstępie czasu powrót do treningów zapowiedziały Daria Virolainen oraz Olga Podczufarowa. Obie po raz ostatni w zawodach występowały w sezonie 2017/18.

To właśnie wtedy 27-letnia obecnie Podczufarowa podjęła nagłą decyzję o zakończeniu kariery. Jeszcze sezon wcześniej wraz z drużyną wywalczyła brązowy medal MŚ w sztafecie mieszanej, zaś w styczniu 2016 roku wygrała sprint w ramach PŚ w Anterselwie. Jak sama przyznała do wycofania się ze sportu skłoniło ją wypalenie zawodowe.

- Skoro podjęłam decyzję o powrocie oznacza to, że z powrotem znajduję w sobie siłę, pragnienie i motywację. Jestem gotowa przejść całą drogę od samego początku, doskonale zdaję sobie sprawę ile pracy mnie czeka. W zeszyłym roku byłam całkowicie wypalona. Zmęczenie nie pozwalało mi wydostać się z dołka, w który wpadłam - powiedziała Podczufarowa.

Jej powrót zbiegł się w czasie z wznowieniem treningów przez Darię Virolainen. Córka słynnej Anfisy Rezcowej zakończyła tym samym urlop macierzyński.

- W marcu urodziłam syna i stopniowo wracam do formy. Właśnie rozpoczęłam swój pierwszy obóz w Otepaa. Nie mam ochoty wracać do reprezentacji, dlatego na razie trenuję sama, a pomagają mi mąż oraz ojciec. Myślę, że w zawodach wystartuję najwcześniej w styczniu. Dużo będzie zależeć od mojego stanu zdrowia - powiedziała Virolainen.

Z pewnością dłużej będzie trwał powrót na biathlonowe trasy Tatiany Akimowej. Pochodząca z Czeboksarów 29-latka na początku sierpnia urodziła córkę.

 

Powiązane osoby

 Rosja | kobieta | Tatiana Akimowa

 Rosja | kobieta | Daria Virolainen

 Rosja | kobieta | Olga Podczufarowa