Białorusini poważnie osłabieni

Jeszcze w maju i czerwcu uczestniczył w obozach przygotowawczych kadry białoruskiej, ale w sezonie 2019/2020 nie będziemy go już oglądać na biathlonowych trasach. Władimir Czepelin postanowił zakończyć przygodę ze sportem.

O tym, że 31-latek nie będzie kontynuował przygotowań poinformował Oleg Ryżenkow, trener Białorusinów.

- Wszyscy zawodnicy, którzy w maju pracowali w Raubiczach, a w czerwcu w Cachkadzorze zoztali powołani na kolejny obóz. Jedynym wyjątkiem jest Władimir Czepelin, który postanowił zakończyć karierę - powiedział Ryżenkow.

Największym sukcesem Czepelina było trzecie miejsce w biegu indywidualnym podczas zawodów Pucharu Świata w Ostersund na inaugurację sezonu 2016/17. Najbliżej medalu MŚ był w 2015 roku w Kontiolahti, gdy wraz z drużyną wywalczył czwarte miejsce w sztafecie mieszanej. Latem 2017 roku został mistrzem świata w biathlonie na nartorolkach. W minionym sezonie zajął 59. miejsce w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata.

Trzon kadry białoruskiej, która przygotowywać się będzie do kolejnego sezonu stanowić będą Anton Smolski, Raman Yaliatnau, Sergiej Boczarnikow, Dmitrij Lazowski, Nikita Łobastow, Wiktar Kryuko oraz Maksim Warabiej.

fot. wikimedia

Powiązane osoby

 Białoruś | mężczyzna | Władimir Czepelin