Rozstrzygnięcia drugiego dnia MP w crossie

Stawką sobotniej rywalizacji na Duszniki Arena były medale mistrzostw Polski w sprincie. Tytuł sprzed roku obronił Tadeusz Nędza-Kubiniec. Wśród seniorek najlepsza zarówno wśród seniorek, jak i juniorek była Joanna Jakieła.

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła zmaganiom w biegach sprinterskich. Jako pierwsi na trasie zaprezentowali się seniorzy. Tytułu mistrzowskiego sprzed roku bronił Tadeusz Nędza-Kubiniec. Młodszy brat Andrzeja, który wygrał piątkowy sprint, strzelał bezbłędnie i finiszował z najlepszym czasem. Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek spudłowali po trzy razy i na mecie stracili odpowiednio 15 i 20 sekund, co dało im srebro i brąz. Mistrzem Polski juniorów został piąty w klasyfikacji open Przemysław Pancerz.

W sobotę po raz pierwszy na tych mistrzostwach na starcie pojawiła się Kamila Żuk. Mimo czterech karnych rund była o włos od odniesienia zwycięstwa. Do Joanny Jakieły straciła bowiem tylko trzy sekundy. Dla zawodniczki BKS WP Kościelisko oznaczało to podwójny sukces, bo oprócz złota w kategorii seniorek, stała na najwyższym stopniu podium również wśród juniorek. Skład podium w najstarszej kategorii uzupełniła Kinga Zbylut.

Drugi złoty medal na tych mistrzostwach wywalczyli junior młodszy Marcin Zawół i młodzik Konrad Badacz - obaj z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Wśród juniorek młodszych nie było mocnych na Patrycję Stanek z BKS WP Kościelisko. Mistrzami Polski zostali również Martyna Lichosyt (młodziczka), Michał Szatkowski (młodzik młodszy) oraz Anna Bogdal (młodziczka młodsza).

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Tadeusz Nędza-Kubiniec

 Polska | kobieta | Joanna Jakieła