Kościelisko gospodarzem zawodów wojskowych

W najbliższy weekend na stadionie biathlonowym w Kościelisku rozegrane zostaną Regionalne Mistrzostwa Wojskowych. W dwudniowej rywalizacji udział wezmą m. in. Magdalena Gwizdoń, Kinga Zbylut, Łukasz Szczurek oraz Andrzej Nędza-Kubiniec. Zagraniczną gwiazdą zawodów będzie Andrejs Rastorgujevs.

Po zakończeniu rywalizacji w zawodach Pucharu Świata tradycyjnie rozgrywane są zawody wojskowych. W tym roku trudu organizacji Regionalnych Mistrzostw Wojskowych podjęła się strona polska. Kapitanem polskiej reprezentacji, a zarazem jednym z głównych organizatorów zawodów jest Krystyna Guzik.

- W zawodach wystartuje pięć drużyn. Oprócz Polski są to Ukraina, Łotwa, Rumunia i Słowacja. Wszyscy zakwaterowani będą w Wojskowym Ośrodku Szkoleniowo-Kondycyjnym na Groniku w Zakopanem. W programie są sprinty i biegi patrolowe, szykują się ciekawe zawody - powiedziała Guzik, którą ze startów w tym sezonie wyeliminowała kontuzja kolana.

Polskę reprezentować będą Magdalena Gwizdoń, Kinga Zbylut, Karolina Pitoń oraz Anna Mąka. Polki będą faworytkami do miejsc na podium. Ich najgroźniejszą rywalką powinna być Nadieżda Biełkina. Ukrainka trzykrotnie stawała w tym sezonie na podium zawodów Pucharu IBU.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie będą mieli Łukasz Szczurek, Tomasz Jakieła i Andrzej Nędza-Kubiniec. Im przyjdzie rywalizować m. in. z Andrejsem Rastorgujevsem z Łotwy, a więc dwudziestym zawodnikiem zakończonego w niedzielę sezonu Pucharu Świata. Na liście startowej znajdują się również Słowacy Matej Kazar i Martin Otcenas czy Rumun Cornel Puchianu.

Przypomnijmy, że w rozgrywanych przed rokiem Mistrzostwach Świata Wojskowych w Hochfilzen Polska wywalczyła trzy medale. Kinga Zbylut była trzecia w sprincie, Polki drużynowo w tej konkurencji były drugie, srebrny medal wywalczyły też w biegu patrolowym.