W końcówce sezonu Johannes Boe nadal nie odpuszcza rywalom, a przed własną publicznością tym bardziej chce się zaprezentować z najlepszej strony. Jak sam zapewnił po biegu sprinterskim, motywacji wciąż mu nie brakuje.

Boe po raz kolejny zaprezentował świetną formę biegową i nawet jedna karna runda nie przeszkodziła mu w wygranej z przeszło półminutową przewagą nad kolejnym rywalem. Jak sam stwierdził, nie najlepsze warunki atmosferyczne nie były dla niego problemem na strzelnicy.

- Myślę, że warunki były równe dla wszystkich. Miałem trochę problemów podczas przestrzeliwania przez tę mgłę, ale podczas zawodów było ok.

Norweg jest już pewien wygranej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, otrzymał też małe Kryształowe Kule za sprint i bieg indywidualny. Mimo to nie zamierza zwolnić tempa.

- Nawet pod koniec sezonu moja motywacja jest wysoka. Dalej mam chęć dobrych startów. Staram się jeszcze nie myśleć o wakacjach. Wiem, że w nowym sezonie wielu będzie chciało mnie pobić i muszę trenować jeszcze ciężej – zapewnił.

Lukas Hofer, choć w Pucharze Świata zadebiutował w 2009 roku, nieczęsto kończy indywidualne starty w zawodach tej rangi na podium. Co ciekawe, rok temu w Oslo bieg pościgowy zakończył na drugim miejscu.

- Lubię te trasy z długimi podbiegami. Każdy stadion ma swoją historię, ja czuję się dobrze tutaj, w Oslo – powiedział.

Hofer był jednym z pięciu zawodników, którzy zdołali uniknąć błędów na strzelnicy.

- Czułem się pewnie przez ostatnie dni, miałem tu dobre treningi, także na strzelnicy. Jak powiedział Johannes, było ciężko podczas przestrzeliwania, potem już było dobrze. Starałem się zachować koncentrację, szczególnie w pierwszym strzelaniu. Wszystko dobrze się udało, nie mogę się już doczekać jutra – podsumował.

Quentin Fillon Maillet wystartował jako drugi. Musiał więc dłużej czekać na potwierdzenie swojej wysokiej lokaty.

- Z niskim numerem startowym musiałem pobiec sam. Miałem jakieś informacje o wynikach pozostałych zawodników, ale wiedziałem, że z czystym strzelaniem mogę walczyć o podium i starałem się pobiec jak najszybciej ostatnią rundę – opowiedział.

Bieg pościgowy panów już w sobotę 23 marca. Początek o 17.15.

Powiązane osoby

 Francja | mężczyzna | Quentin Fillon Maillet

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Thingnes Boe

 Włochy | mężczyzna | Lukas Hofer