Rewanż Niemców, strzelecka perfekcja Colombo

W Martell w cieniu MŚ odbywają się finałowe zawody Pucharu IBU. W sprincie mężczyzn trzy czołowe lokaty wywalczyli biathloniści z Niemiec, w rywalizacji kobiet rywalki zawstydziła Caroline Colombo z Francji. Polacy nie startowali.

Dwa dni temu w sprincie cztery pierwsze lokaty wywalczyli Norwegowie, którzy chyba jednak za mocno poświętowali, bo po upływie 48h żaden z nich nie zmieścił się nawet w czołowej dziesiąte. Prym wiedli Niemcy, którzy zrewanżowali się rywalom i zajęli całe podium. Wygrał Lukas Fratzscher przed Philipem Hornem i Danilo Riethmullerem - cała trójka była bezbłędna. O podium otarł się Harald Lemmerer z Austrii, dla któego jest to najlepszy wynik w karierze. Jedenaste miejsce zajął Anton Babikow dzięki czemu zapewnił sbie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

U kobiet wygraną w klasyfikacji końcowej może się pochwalić Wiktoria Sliwko. Rosjanka sukces przypieczętowała trzecim miejscem w przedostatnich zawodach w kalendarzu sezonu 2018/19. Druga była jej rodaczka Irina Kazakiewicz, natomiast wygraną w sprincie odniosła Caroline Colombo. Francuzka była bezapelacyjnie najlepsza. Jako jedyna w stawce strzelała bez pudła i wygrała z przewagą ponad 40 sekund. Dla 22-latki to druga wygrana w sezonie, wcześniej była najlepsza w biegu indywidualnym w Obertilliach.

W niedzielę zakończenie rywalizacji w tegorocznym Pucharze IBU. Rozegrane zostaną biegi masowe z udziałem 60 biathlonistów i 52 biathlonistek.

WYNIKI BIEGU SPRINTERSKIEGO KOBIET
WYNIKI BIEGU SPRINTERSKIEGO MĘŻCZYZN

Powiązane osoby

 Francja | kobieta | Caroline Colombo