Łukasz Szczurek był najlepszym z Polaków w biegu indywidualnym podczas Mistrzostw Świata w Ostersund. Były mistrz świata juniorów młodszych w tej konkurencji zajął 50. miejsce. – Nastawiałem się na bezbłędnie strzelanie – powiedział Polak po starcie w rozmowie z reporterem Eurosportu.

Szczurek byłbezbłędny dopiero podczas otatniego strzelania. Każdą z pierwszych trzech prób strzeleckich kończył z jedną minutą kary.

- Mimo trudnych warunków nastawiałem się na bezbłędne strzelanie, bo tylko wtedy mogłem uzyskać miejsce, które by mnie satysfakcjonowało. Robiłem, co mogłem. Strzały niecelne były tak samo dopracowane jak pozostałe, więc nie mam do siebie pretensji. Nie wszystko w biegu wyszło tak jakbym chciał - powiedział po biegu.

Polak kilkukrotnie w tym sezonie był bliski wywalczenia pucharowych punktów. W tym sezonie została mu już tylko jedna szansa - przyszłotygodniowy sprint w Oslo.

- W biegu sprinterskim co prawda nigdy jeszcze nie zapunktowałem, ale czuje się na tyle dobrze, że przy bezbłędnym strzelaniu powinienem powalczyć o czterdziestkę - dodał.

Cała rozmowa z Łukaszem Szczurkiem na portalu Eurosport.tvn24.pl.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Łukasz Szczurek