Ostatni dzień zawodów w Dusznikach-Zdroju

W Dusznikach-Zdroju zakończono trzydniową rywalizację o medale mistrzostw Polski młodzików. Triumfowały sztafety z Chorzowa, Kościeliska i Lubawki. Starsze roczniki startowały w biegach pościgowych.

W rywalizacji młodzików i młodziczek nie było mocnych na biathlonistów UKS Statima Biathlon Team Chorzów. Chłopacy pobiegli w składzie Fabian Suchodolski, Dawid Kufieta, Bartosz Penkała, natomiast dziewczyny wystartowały w kolejności Patrycja Mecler, Oliwia Suchy, Natalia Glejzner. Dwa srebrne medale wywalczyli młodzi biathloniści Karkonoszy Jelenia Góra, natomiast dwa brązowe zawodnicy UKN Melafir Czarny Bór.

Rekordowo dużo sztafet zgłosiło sie do wyścigów najmłodszych kategorii. Złoto wśród młodzików młodszych wywalczyli Maciej Łapka, Kacper Mrowiński i Grzegorz Galica, którzy wyprzedzili drużyny z Krokusa Piechowica i MUKN Pod Stróżą. Zawodniczki tego drugiego klubu triumfowały w wyścigu młodziczek młodszych. Oliwia Arendarczyk, Weronika Dyczkowska i Aleksandra Szajnowska nie spudłowały ani razu i o ponad minutę wyprzedziły rywalki z Melafiru Czarny Bór i BKS WP Kościelisko.

W biegach pościgowych zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Polski zwyciężyli Wojciech Filip, Wiktoria Smakosz (juniorzy), Marcin Zawół oraz Patrycja Stanek (juniorzy młodsi).

WYNIKI BIEGÓW SZTAFETOWYCH
WYNIKI BIEGÓW POŚCIGOWYCH