Młodzicy walczyli o medale w sprincie

W Dusznikach-Zdroju przy padającym deszczu młodzicy rywalizowali o medale Mistrzostw Polski w biegach sprinterskich. Była to jednocześnie ostatnia konkurencja zaliczana do klasyfikacji "Celuj w Igrzyska". W programie na niedzielę są bowiem sztafety.

W rywalizacji młodzików dominacja zawodóników UKS Statima Biathlon Team Chorzów. Bartosz Penkała był bowiem pierwszy, a Fabian Suchodolski drugi. Obaj wzięli rewanż na Konradzie Badaczu, który po wygranej w biegu długim dzisiaj był tylko trzeci. Niekwestionowanym zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Penkała, który zgromadził 41 punktów więcej od Badacza.

Najlepszą młodziczką sezonu 2018/19 została Barbara Skrobiszewska z MKS Karkonosze Jelenia Góra, która w dzisiejszej rywalizacji zajęła jednak tylko trzecie miejsce. Wygrała Dominika Leśniara, która w klasyfikacji generalnej zajęła drugie miejsce. Srebrny medal w sprincie wywalczyła Patrycja Mecler. Martyna Lichosyt, która we wtorek udanie reprezentowała Polskę na zawodach "Next Generation Challenge" w Ostersund tym razem nie trafiła do tarczy ani razu i zajęła ósmą pozycję.

W kategorii młodzik młodszy dwóch biathlonistów zdecydowanie wyróżniało się z tłumu. Był to Jakub Potoniec z MUKN Pod Stróżą i Michał Szatkowski z UKS Krokus Piechowice. W sprincie lepszy był Szatkowski, który przy równej liczbie pudeł pokonał Potońca o 15 sekund. W klasyfikacji generalnej triumfował jednak Potoniec, który wygrał cztery z sześciu biegów. Trzecie miejsce zarówno w ostatnim starcie, jak i w rankingu całego sezonu wywalczył Kacper Mrowiński.

Najbardziej zacięta walka o wygraną w "Celuj w Igrzyska" była wśród młodziczek młodszych. Dzięki wygranej w sprincie Klaudia Niedurny zrównała się punktami z drugą dzisiaj Oliwią Arendarczyk, co oznacza, że przy równym bilansie zajmowanych miejsc w przekroju całego sezonu obie podzielą się końcową wygraną! To drugi taki przypadek w dziewięcioletniej historii cyklu! Brązowy medal w sprincie wywalczyła Amelia Liszka.

W biegach sprinterskich zaliczanych do Pucharu Polski rywalizowały również starsze kategorie. Zwycięstwa odnieśli Wojciech Filip, Klaudia Wójcik (juniorzy), Marcin Zawół i Patrycja Stanek (juniorzy młodsi). W niedzielę młodzicy i młodzicy młodsi rozegrają biegi sztafetowe o medale mistrzostw Polski, natomiast juniorów i juniorów młodszych czeka rywalizacja w biegach pościgowych.

Patronat nad tegorocznymi zawodami "Celuj w Igrzyska" objął minister sportu i turystyki Witold Bańka.

WYNIKI