Ruszył finał IX edycji

W piątek w Dusznikach-Zdroju rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Młodzików, które są zarazem finałowymi zawodami IX edycji "Celuj w Igrzyska". Złotymi medalistami w biegach indywidualnych zostali Natalia Glejzner i Konrad Badacz (młodzicy) oraz Oliwia Arendarczyk i Jakub Potoniec (młodzicy młodsi).

W rywalizacji młodziczek na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Barbara Skrobiszewska, która w piątkowej rywalizacji zajęła jednak dopiero szóste miejsce. Jej słabszy dzień wykorzystała Natalia Glejzner, która po jednym z lepszych strzelań w stawce wygrała z przewagą minuty nad Aleksandrą Puto. Brązowy medal mistrzostw Polski wywalczyła Patrycja Mecler.

Pierwszej porażki w sezonie doznał Bartosz Penkała. Zawodnik UKS Statima Biathlon Team Chorzów po serii czterech kolejnych zwycięstw tym razem był tylko trzeci. Różnice w czołówce były jednak niewielki, bo do drugiego Fabiana Suchodolskiego stracił sekundę, a od Konrada Badacza był gorszy o dwadzieścia sekund. To właśnie zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra przez cały najbliższy rok może się tytułować mistrzem Polski młodzików w biegu indywidualnym.

Najbardziej zaięta walka o wygraną w "Celuj w Igrzyska" toczy się wśród młodziczek młodszych. Oliwia Arendarczyk i Klaudia Niedurny idą bowiem łeb w łeb. Dzisiaj lepsza o 15 sekund była ta pierwsza, dzięki czemu objęła samodzielne prowadzenie w klasyfikaci generalnej. Nad swoją najgroźniejszą rywalką ma jednak tylko sześć punktów przewagi. Brąz wybiegała i wystrzelała sobie Aleksandra Szajnowska, co jest jej najlepszym rezultatem w tym sezonie.

W kategorii młodzik młodszy znów najlepszy okazał się Jakub Pototoniec. O kolejnej wygranej zawodnika MUKN Pod Stróżą zdecydowały tylko dwie sekundy, bo taką przewagę uzyskał nad Michałem Szatkowskim. Trzecie miejsce wywalczył Kacper Mrowiński z BKS WP Kościelisko.

Starsze kategorie zbieranie punktów do klasyfikacji generalnej "Celuj w Igrzyska" skończyli dwa tygodnie temu podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ich rywalizacja wliczana była więc tylko do Pucharu Polski. Wygrane odnieśli Sebastian Ochap i Wiktoria Celczyńska (juniorzy) oraz Kacper Rutkowski i Patrycja Stanek (juniorzy młodsi). 

Dokończenie mistrzostw w sobotę i niedzielę. Warto dodać, że laureaci "Celuj w Igrzyska" w kategoriach młodzik i młodzik młodszy wezmą udział w Liatoppen Festival rozgrywanym w kwietniu w Norwegii. Patronat honorowy nad finałowymi zawodami w Dusznikach-Zdroju objął minister sportu i turystyki Witold Bańka.

WYNIKI