Boe celuje w siedem medali

Johannes Boe zapowiedział, że podczas Mistrzostw Świata w Ostersund nie zamierza się oszczędzać i planuje start we wszystkich konkurencjach. Oznacza to, że Norweg będzie mógł maksymalnie sięgnąć po aż siedem medali.

W programie mistrzostw debiutuje supermikst, a to oznacza, że jeden zawodnik może stawać na podium aż siedmiokrotnie. Taki jest plan Johannesa Boe, który na dwa dni przed startem imprezy poinformował, że w ich trakcie nie zamierza odpoczywać.

- Wystartuję we wszystkich biegach. W poprzednich mistrzostwach stawałem na starcie sześciokrotnie i nie zauważałem żadnych problemów. Mój organizm dobrze znosi obciążenie i jest sobie w stanie z tym poradzić. Co więcej, często właśnie te ostatnie biegi podczas których powinienem być zmęczony, wychodziły mi najlepiej. Dlatego nie zamierzam się oszczędzać - powiedział Boe w wywiadzie dla NRK.

Jego trener zdecydowanie bardziej ostrożnie podchodzi do tematu.

- Nie wiemy jak na taką liczbę startów zareaguje jego organizm. Musimy być bardzo ostrożni, bo w dwóch ostatnich konkurencjach, czyli sztafecie i biegu masowym mogą już pojawić się trudności - powiedział Siegfried Mazet.

Mistrzostwa zaczną się w czwartek od wyścigu sztafet mieszanych.

- Będę zadowolony jeśli wywalczę trzy medale - zakończył Boe.

Powiązane osoby

 Norwegia | mężczyzna | Johannes Thingnes Boe