Kolejna słowna zaczepka Fourcade'a

Martin Fourcade po raz kolejny postanowił dać wyraz braku sympatii do Aleksandra Łoginowa. Rosjanin, który w przeszłości był dyskwalifikowany za stosowanie dopingu, jest jego zdaniem nie warty zaufania. - Po powrocie jest silniejszy niż przed dyskwalifikacją - powiedział Francuz.

Najlepszy biathlonista ostatnich lat w wywiadzie dla szwedzkiej telewizji wyjaśnił dlaczego tak często zabiera głos w sprawie dopingu.

- Kiedy okazało się, że Lance Armstrong przez wiele lat stosował doping, poczułem się jak zdradzone dziecko. Do tego momentu, gdy ktoś zarzucał mi nielegalne wspomaganie mówiłem, że przecież jestem sprawdzany trzydzieści razy w roku i gdybym się szprycował, na pewno wyszłoby to na jaw. Sprawa Armstronga wytrąciła mi ten argument. Ludzie już wiedzieli, że można przechodzić testy dopingowe i oszukiwać w tym samym czasie - powiedział Fourcade.

- Dlatego głośne mówienie o dopingu jest sposobem na ochronę samego siebie. Jest to jedyna rzecz, którą mogę zrobić, aby pokazać, że się nie dopinguję. Skoro okazuje się, że nie ma wystarczających testów, aby udowodnić moją uczciwość, pozostaje mi tylko mówić o tym na głos - kontynuował swój wywód

- Łoginow zwykł przyjmować EPO, a o powrocie jest silniejszy niż przed dyskwalifikacją. Myślę, że nie jestem jedynym, który mu teraz nie ufa, ale tylko ja i Sebastian Samuelsson mamy odwagę robić to publicznie - zakończył.

To nie pierwsza wypowiedź Fourcade'a na temat Łoginowa utrzymana w podobnym tonie. Dwa lata temu gdy na jednym z portali społecznościowych pojawiło się zdjęcie Rosjanina z medalami mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju, to Fourcade ostro skomentował ten wpis. - Nie zapomnijcie o jego największym trofeum - był zdyskwalifikowany na dwa lata za stosowanie EPO - napisał Francuz.

Dwa lata temu podczas wyścigu sztafet mieszanych na MŚ w Hochfilzen Fourcade spowodował upadek Łoginowa. Wydarzenia z trasy miały ciąg dalszy podczas ceremonii kwiatowej. Łoginow i Anton Szypulin nie podali Fourcadowi ręki, a ten ostentacyjnie zaczął bić brawo i na moment opuścił podium.

Powiązane osoby

 Rosja | mężczyzna | Aleksander Łoginow

 Francja | mężczyzna | Martin Fourcade