Chevalier i Zobel najlepsi drugiego dnia startów w Otepaa

Biegami sprinterskimi zakończyły się zmagania w ramach Pucharu IBU w Otepaa. Zwycięstwa odnieśli Chloe Chevalier z Francji oraz David Zobel z Niemiec. Polacy nie startowali.

Chloe Chevalier dobrą formę zaczęła łapać dopiero końcowej fazie sezonu. Jej dotychczasowe występy były sporym zawodem. Tymczasem dzisiaj udało jej się strzelić bez pudła. Wbiegając na metę miała o pięć sekund lepszy czas od również bezbłędnej Janine Hettich. Jak się okazało żadna z kolejnych zawodniczek nie była w stanie zmienić kolejności na dwóch pierwszych miejscach. Trzeci rezultat uzyskała Juliane Fuehwirt z Niemiec, która nieznacznie pokonała Szwedkę Ingelę Andersson.

W biegu mężczyzn Norwegów pogodził Niemiec. David Zobel odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze na tym poziomie rywalizacji. Pokonał Henrika L'Abee-Lunda i Johannesa Dale. 

Przed finałowymi zawodami Pucharu IBU w Martell liderami klasyfikacji generalnej pozostają Wiktoria Sliwko i Anton Babikow. Oboje jednak w Oteppa nie zachwycali zajmując miejsca w drugiej dziesiątce.

WYNIKI SPRINTU KOBIET
WYNIKI SPRINTU MĘŻCZYZN

Powiązane osoby

 Niemcy | mężczyzna | David Zobel

 Francja | kobieta | Chloe Chevalier