Cichoń dwunasta w drugim sprincie w Sjusjoen

Kamila Cichoń zajęła dwunaste, a Joanna Jakieła siedemnaste miejsce w sprincie zaliczanym do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU Juniorów. Rywalizację w Sjusjoen wygrała Anastazja Gorejewa z Rosji.

To był jeden z najlepszych występów w dotychczasowej przygodzie z biathlonem Kamili Cichoń. Zawodniczka IKN Górnik Iwonicz-Zdrój strzelała bezbłędnie i do mety dotarła z zaledwie minutą i sześcioma sekundami straty do zwyciężczyni. Niewiele gorzej wypadła Joanna Jakieła. Obchodząca dzisiaj swoje dwudzieste urodziny biathlonistka z Kościeliska spudłowała aż trzykrotnie, ale dzięki bardzo dobremu biegowi zdołała wywalczyć siedemnaste miejsce.

Pozostałym dwóm naszym reprezentantkom nie udało się zmieścić w punktowanej czterdziestce. Natalia Tomaszewska i Karolina Janko uplasowały się po sąsiedzku na 46. i 47. miejscu. Pierwsza z nich biegła trzy karne rundy, druga tylko jedną.

Wygrała Anastazja Gorejewa, która o cztery sekundy wyprzedziła Milenę Todorową. Bułgarka tym samym powtórzyła wczorajszy rezultat. Trzecią lokatę z pięcioma sekundami straty zajęła liderka klasyfikacji generalnej Pucharu IBU Juniorów Hanna Kebinger.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Joanna Jakieła

 Polska | kobieta | Kamila Cichoń