Zwycięstwo Niemca, Polacy dużo lepiej niż wczoraj

Tim Grotian wygrał drugi z biegów sprinterskich rozgrywanych w ramach Pucharu IBU Juniorów w Sjusjoen. Dużo lepiej niż w piątek spisali się reprezentanci Polski. Wojciech Skorusa i Marcin Szwajnos wywalczyli pucharowe punkty, a Tadeusz Nędza-Kubiniec był ich bardzo blisko.

Tym razem tylko dwóm zawodnikom w całej stawce udało się strzelać bez pudła. Żaden z nich nie odegrał jednak większej roli w biegu. Wygrał Tim Grotian z Niemiec, który o siedem sekund pokonał Tomasso Giacomela z Włoch. Obaj biegali jedną karną rundę. Dwukrotnie spudłował Filip Andersen. Norweg zajął trzecie miejsce tracąc do zwycięzcy tylko osiem sekund. Tych trzech biathlonistów zdecydowanie wyróżniało się na tle rywali. Pozostali zawodnicy zanotowali już bowiem stratę powyżej pół minuty.

Reprezentanci Polski wyciągnęli wnioski po nieudanych piątkowych występach, wszyscy w komplecie zanotowali lepszy rezultat niż w pierwszym sprincie. Wojciech Skorusa z dwoma karnymi rundami na koncie zajął 27. miejsce. Marcin Szwajnos po aż czterech pudłach sklasyfikowany został na 38. miejscu, natomiast Tadeusz Nędza-Kubiniec, który spudłował dwa razy, uplasował się na 42. pozycji. Do punktowanej czterdziestki zabrakło mu nieco ponad trzech sekund.

Na starcie nie stanął czwarty z naszych zawodników Wojciech Janik. Biathlonistów czekają teraz w Sjusjoen cztery dni przerwy, po której przystąpią do walki o medale Mistrzostw Europy Juniorów.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Niemcy | mężczyzna | Tim Grotian