Wygrana Szwedki, Jakieła w trzeciej dziesiątce

Z pięciu reprezentantek Polski uczestniczących w biegu sprinterskim w Sjusjoen najwyższe miejsce zajęła Joanna Jakieła. W stawce 97 zawodniczek wywalczyła 27. miejsce. Wygrała Amanda Lundstroem ze Szwecji.

Jakieła do Sjusjoen przyjechała jako jedenasta zawodniczka w klasyfikacji generalnej Pucharu IBU Juniorów. Po dzisiejszym występie jest już dziesiąta. Przyczyniło się do tego 14 punktów wywalczonych za 27. miejsce w sprincie. Zawodniczka BKS WP Kościelisko pudłowała po razie podczas każdego ze strzelań i do mety dotarła ze stratą minuty i 47 sekund do Amandy Lundstroem. Szwedka strzelała bezbłędnie, co dało jej wygraną w zawodach. Do tej pory jej największym indywidualnym sukcesem był brąz MŚJ sprzed roku. Na podium towarzyszyły jej Milena Todorowa z Bułgarii i Anna Kryvonos z Ukrainy.

Bezbłędnym strzelaniem popisała się Karolina Janko. Biathlonistka UKS Statima Biathlon Team Chorzów zajmując 34. miejsce wywalczyła pierwsze punkty Pucharu IBU Juniorów w sezonie. Dorobku nie udało sie powiększyć pozostałym naszym zawodniczkom. Kamila Cichoń (dwie karne rundy) i Natalia Tomaszewska (trzy karne rundy) zajęły miejsca 53. i 54., natomiast Daria Gembicka (dwie karne rundy) sklasyfikowana została na 68. pozycji.

W sobotę w Sjusjoen zawodniczki czeka kolejny bieg sprinterski. Będzie to ostatni start przed rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu Mistrzostwami Europy Juniorów.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Szwecja | kobieta | Amanda Lundstroem

 Polska | kobieta | Joanna Jakieła