Znamy triumfatorów

W dniach od 7 do 10 marca w Dusznikach-Zdroju rozegrany zostanie finał tegorocznej edycji "Celuj w Igrzyska". Poznamy wówczas nazwiska triumfatorów klasyfikacji generalnej w kategoriach młodzik i młodzik młodszy. Tych wśród juniorów i juniorów młodszych już bowiem znamy.

Ubiegłotygodniowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kościelisku była ostatnią okazją do wywalczenia punktów klasyfikacji "Celuj w Igrzyska". W sumie na przestrzeni całego sezonu rozegrano siedem biegów zaliczanych do punktacji ogólnej.

Najlepszą juniorką sezonu 2018/19 została Paulina Pawliczek. Dla zawodniczki BKS WP Kościelisko to już trzecia wygrana w "Celuj w Igrzyska". Poprzednio triumfowała w 2014 roku jeszcze jako młodziczka młodsza oraz rok temu wśród juniorek młodszych. Pawliczek wyprzedziła o 30 punktów Klaudię Szpak oraz zgromadziła o 40 punktów więcej od Wiktorii Celczyńskiej. W drodze po końcowy triumf wygrała dwa biegi.

Klasyfikację juniorów wygrał Michał Neumann z AZS AWF Katowice, który w każdym z siedmiu biegów zajmował miejsce w czołowej szóstce. Odniósł jedno zwycięstwo, raz był drugi i dwa razy trzeci - to przełożyło się na 336 punktów. Drugi Łukasz Bałęczny zgromadził ich o 19 mniej. Trzecie miejsce wywalczył Wojcech Skorusa, który wygrał aż cztery biegi, ale absencja w dwóch innych kosztowała go najprawdopodobniej wygraną w całym cyklu.

Kolejny zażarty bój o wygraną w "Celuj w Igrzyska" stoczyli Marcin Zawół i Jan Guńka, którzy rok temu ex equo wygrali wśród młodzików. Miano najlepszego juniora młodszego przypadło biathloniście MKS Karkonosze Jelenia Góra. Nie mogło być inaczej, bo Zawół w siedmiu biegach czterokrotnie wygrywał i trzy razy był drugi. Guńka wygrał pozostałe trzy biegi, ale zdarzało mu się również być trzecim lub czwartym. Za ich plecami czwórka biathlonistów UKN Melafir Czarny Bór - najlepszym z nich Grzegorz Dereń. Dla Zawoła to trzecia wygrana w klasyfikacji "Celuj w Igrzyska" z rzędu.

Podobną passą mogła się pochwalić Anna Nędza-Kubiniec, która w latach 2016-2018 wygrywała klasyfikację generalną jako młodziczka młodsza oraz młodziczka. Po transferze kategorię wiekową wyżej wygrać się już nie udało, choć było blisko. Biathlonistka BKS WP Kościelisko zebrała tylko sześć punktów mniej od Amelii Jęczmieniak, dla której jest to pierwsza wygrana w klasyfikacji generalnej. Zawodniczka reprezentująca klub z Czarnego Boru wygrała dwa biegi, a w innych dwóch była druga. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczyła Klaudia Topór.