Janik wymieniany w gronie kandydatów do podium Uniwersjady

W dniach 4-10 marca w Krasnojarsku toczyć się będą biathlonowe zmagania o medale 29. Zimowej Uniwersjady. Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego powołał skład reprezentacji Polski na to wydarzenie.

Na Syberię poleci ośmioosobowa kadra biathlonistów. Znalazły się w niej Kamila Cichoń, Magda Piczura i Klaudia Szpak. Męską część reprezentacji stanowią Łukasz Bałęczny, Michał Neumann, Przemysław Pancerz, Łukasz Sidorowicz oraz Mateusz Janik. Ten ostatni przez oficjalny portal imprezy wymieniany jest w gronie zawodników z największym doświadczeniem mających włączyć się do walki o medale. Podkreślano, że ma za sobą kilkanaście startów w zawodach rangi Pucharu Świata.

Oprócz Janika awizowany jest również start Eduara Latypowa z Rosji, Maksima Warabieja z Białorusi czy Adama Vaclavika z Czech. W sumie organizatorzy informują, że w konkurencjach biathlonowych zgłoszonych zostało 77 biathlonistów i biathlonistek z 14 krajów.

Sztab trenerski podczas zawodów w Krasnojarsku tworzyć będą Jerzy Szyda oraz Grzegorz Bril. W programie imprezy są bieg indywidualny, sprint, bieg pościgowy, bieg masowy oraz sztafeta mieszana. Transmisje z zawodów przeprowadzi Eurosport 1.

Ostatnimi medalami dla Polski w konkurencjach biathlonowych podczas Uniwersjady są krążki wywalczone przez Weronikę Nowakowską i Monikę Hojnisz w 2013 roku w Trentino.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Mateusz Janik