Wyścig sztafet w Canmore bez udziału Polek

Niestety z powodu choroby Kingi Zbylut na starcie biegu sztafetowego 4x6km zabraknie reprezentacji Polski. Niewykluczone jednak, że piątkowe zawody w Canmore zostaną odwołane, bo odczuwalna temperatura według prognoz przekraczać będzie -20 stopni Celsjusza.

Polki za ocean wybrały się w czteroosobowym składzie. Każda niedyspozycja oznaczała brak możliwości skompletowania sztafety. Niestety tuż przed czwartkowym biegiem długim podjęto decyzję o wycofaniu Kingi Zbylut. Po powrocie do hotelu nasza zawodniczka gorączkowała i jej występ w piątkowej sztafecie okazał się wykluczony. 

Same zawody stoją jednak pod znakiem zapytania. Według prognoz w Canmore w trakcie startu termometry mają pokazywać -18 stopni Celsjusza. Według przepisów IBU zawody są odwoływane gdy temperatura mierzona w najzimniejszym punkcie trasy spada poniżej -20 stopni Celsjusza. Gdy jest zimniej niż -15 stopni Celsjusza decyzja o przeprowadzeniu zawodów podejmowana jest po konsultacji z oficerem medycznym. Brana jest wówczas pod uwagę również siła wiatru i wilgotność. Według dostępnych w internecie prognoz temperatura odczuwalna w czasie zawodów będzie wynosić ok. -25 stopni Celsjusza.

Jeśli jednak synoptycy się mylą i zawody dojdą do skutku to zobaczymy w nich tylko naszą męską sztafetę. Polacy pobiegną w składzie Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Tomasz Jakieła. Początek biegu o 20:30.

LISTA STARTOWA BIEGU SZTAFETOWEGO MĘŻCZYZN
LISTA STARTOWA BIEGU SZTAFETOWEGO KOBIET

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Kinga Zbylut