Dublet Claude'a w Lenzerheide, kolejne punkty Janika

Fabien Claude obronił przewagę po sprincie i wygrał bieg pościgowy w Lenzerheide zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. Awans o kilkanaście lokat względem sprintu zanotował Mateusz Janik.

Polak w biegu na 10km zajął 37. miejsce. Dzisiaj podczas pierwszych trzech strzelań pudłował po razie. Ostatnie strzelanie udało mu się zaliczyć na czysto i do mety dotarł na 25. pozycji. W klasyfikacji generalnej awansował na 30 lokatę.

Liderem pozostaje Anton Babikow, który dzisiaj zafiniszował na trzeciej pozycji. Przed nim bieg ukończyli Philip Horn oraz Fabien Claude. Z tej dwójki to Francuz był najszybszy. Wszyscy trzej spudłowali po dwa razy.

W Lenzerheide do rozegrania pozostały już tylko zaplanowane na niedzielę supermikst oraz sztafeta mieszana.