Pawliczek z rekordem

W sobotę w Dusznikach-Zdroju rozegrano biegi sprinterskie zaliczane do klasyfikacji "Celuj w Igrzyska". Wśród juniorek triumfowała Paulina Pawliczek. Dla zawodniczki BKS WP Kościelisko było to już 23. podium w historii startów w CWI, co jest rekordem cyklu.

Pawliczek wyrównała osiągnięcie Joanny Jakieły, która przebywa na zgrupowaniu kadry młodzieżowej w Wiśle przygotowując się do startu w MŚJ. Z jedną karną rundą pokonała Klaudię Szpak o ponad minutę. Z dużą czterdziestosekundową przewagą zwycięstwo wśród juniorów odniósł Michał Neumann. Dla zawodnika AZS AWF Katowice była to pierwsza wygrana w "Celuj w Igrzyska". W pokonanym polu zostawił swojego klubowego kolegę, absolwenta dusznickiego SMS, Norberta Leszczyńskiego.

W kategorii juniorów młodszych różnice między czołowymi zawodnikami były już mniejsze. Jan Guńka zrewanżował się Marcinowi Zawołowi za starty w Kościelisku i wyprzedził go o 17 sekund. Amelia Jęczmieniak wyprzedziła z kolei Justynę Panterałkę o 10 sekund.

Zwycięstwa wśród młodzików odnieśli Bartosz Penkała i Barbara Skrobiszewska. Kategorię młodzików młodszych zdominowali biathloniści MUKN Pod Stróżą Jakub Potoniec i Oliwia Arendarczyk.

W niedzielę rozegrane zostaną biegi ze startu wspólnego.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | kobieta | Paulina Pawliczek