Powtórzyć wynik z Oberhofu

Przed tygodniem polscy biathloniści wywalczyli dwunaste miejsce w sztafecie. W klasyfikacji Pucharu Świata po dwóch biegach również plasują się na tej pozycji. - Mamy równy zespół i jeśli będziemy się dobrze spisywać na strzelnicy to takie miejsca jak w Oberhofie będziemy zajmować częściej – powiedział Łukasz Szczurek.

Od czasu zakończenia kariery przez Tomasza Sikorę polska sztafeta nigdy nie zajęła tak wysokiego miejsca jak w Oberhofie. Jak powtarza trener Adam Kołodziejczyk, przed polskimi biathlonistami wciąć dużo pracy, ale pierwsze symptomy poprawy widać gołym okiem.

- Myślę, że nie zasługujemy na takie lokaty, jakie zajmowaliśmy w poprzednich sezonach. Śledzimy Puchar Narodów, to nas dodatkowo nakręca na rywalizację. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, gdzie byliśmy przed rokiem i jak trudno będzie ścigać się np. z Amerykanami o cztery miejsca w przyszłym sezonie – powiedział Łukasz Szczurek.

Póki co Polska w męskim Pucharze Narodów plasuje się na osiemnastym miejscu. Upragnione cztery miejsca startowe czekają na reprezentacje, które na koniec sezonu zajmą pozycje od siedemnastego wzwyż.

Grzegorz Guzik zwraca uwagę, że w przeciwieństwie do innych sportów zimowych, rywalizacja drużynowa  w biathlonie nie sprowadza się do kilku ekip.

- Wystartowało 27 ekip, z czego 16 dotarło do mety. My zajęliśmy dwunaste miejsce. W takim biegu sztafetowym jeszcze w swoim życiu nie biegłem. Zawsze te miejsca były odległe – powiedział Guzik.

- Gdyby nie mój upadek na zjeździe może trzymałbym się Słowaka i Mateusz Janik miałby szanse powalczyć o jeszcze wyższą lokatę – dodał Andrzej Nędza-Kubiniec wspominając swój start w Oberhofie.

W Ruhpolding zamiast Mateusza Janika na ostatniej zmianie wystartuje Marcin Szwajnos. Nasz junior miał już okazje do debiutu w zawodach Pucharu Świata przed rokiem, gdy startował w Kontiolahti i Oslo. W tym sezonie występował jedynie w Pucharach IBU. Kolejność na trzech pierwszych odcinkach pozostaje bez zmian. Rywalizację rozpocznie Łukasz Szczurek, zmieni go Grzegorz Guzik, a następnie zaprezentuje się Andrzej Nędza-Kubiniec. Początek biegu o 14:30.

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Andrzej Nędza-Kubiniec

 Polska | mężczyzna | Grzegorz Guzik

 Polska | mężczyzna | Łukasz Szczurek