Reprezentanci Polski czwartkowego sprintu w Ruhpolding nie zaliczą do udanych. Po raz pierwszy w tym sezonie żaden z nich nie wywalczył miejsca w czołowej sześćdziesiątce. - Pudło było moim ewidentnym błędem. Przyspieszyłem ostatni strzał i wyrzuciłem go gdzieś do góry – tłumaczy Grzegorz Guzik, który był najlepszym z Polaków.

Biathlonista z Juszczyna nie zdołał dzisiaj nawiązać do udanych startów w Oberhofie. Z jedną karną rundą zajął 66. miejsce.

- Jestem zadowolony z tego co pokazuję od początku roku. Pudło było moim ewidentnym błędem. Przyspieszyłem ostatni strzał i wyrzuciłem go gdzieś do góry. Strzelnica jest schowana i nie wieje na niej tak bardzo. Jest jednak zdradliwa, bo trasa jest szybka, co powoduje, że strzela się na wyższym tętnie. Nawet niewielkie błędy powodują później spore straty – tłumaczy Guzik.

Taki sam rezultat strzelecki osiągnął Andrzej Nędza-Kubiniec, który był jednym z najszybciej strzelających zawodników w stawce. Zdało się to jednak na niewiele, bo na trasie Zakopiańczyk tracił dzisiaj sporo.

- Nie jestem zadowolony ze swojej formy biegowej od początku roku. Trudno mi to sobie wytłumaczyć, bo na mistrzostwach Polski czułem się jeszcze dobrze. Mam problem z nogami. Szybko mi się zakwaszają, nie mogę sobie z tym poradzić. Na pierwszym kółku wcale nie idę na maksa, a później nie starcza mi sił. Nie wiem co się dzieje – relacjonował Nędza-Kubiniec tuż po biegu, w którym uplasował się ostatecznie na 85. miejscu.

Pozycję niżej sklasyfikowano Łukasza Szczurka, który pudłował po razie podczas każdego ze strzelań.

- Już od Novego Mesta czułem, że forma idzie w dół, ale jestem spokojny, bo teraz z biegu na bieg mam wrażenie, że jest coraz lepiej. Dzisiejszy wynik nie odzwierciedla mojego samopoczucia. Zdajemy sobie sprawę, że aby odgrywać jakąś rolę musimy strzelać bezbłędnie. Zwłaszcza w Ruhpolding, bo to miejsce nie wybacza błędów – powiedział Szczurek, który w piątek wystartuje na pierwszej zmianie naszej sztafety.

Partnerować mu będą Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz Marcin Szwajnos. Początek rywalizacji o 14:30. 

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Andrzej Nędza-Kubiniec

 Polska | mężczyzna | Grzegorz Guzik

 Polska | mężczyzna | Łukasz Szczurek