Szczurek trzeci raz z rzędu mistrzem Polski w mass starcie

Trzeci raz z rzędu mistrzem Polski w biegu ze startu wspólnego został Łukasz Szczurek. Zawodnik BKS WP Kościelisko wyprzedził swojego klubowego kolegę Andrzeja Nędzę-Kubińca. Na podium stanął jeszcze Grzegorz Guzik.

Już po pierwszym bezbłędnym strzelaniu prowadzenie objął Łukasz Szczurek. Obrońca tytułu nie meldował się na karnej rundzie również po drugim i trzecim strzelaniu. Podczas ostatniej wizyty spudłował jednak aż trzykrotnie. Rywale nie wykorzystali jednak okazji i nie zmienili Szczurka na pozycji liderka, który niezagrożony wywalczył swój szósty indywidualny tytuł mistrza Polski seniorów.

Drugi do mety dotarł Andrzej Nędza-Kubiniec, który w pojedynku o srebro pokonał podczas ostatniego strzelania Grzegorza Guzika. Obaj wyjeżdżają z Dusznik-Zdroju z dwoma indywidualnymi medalami, ale bez złota (Nędza-Kubiniec triumfował w sztafecie mieszanej).

Mateusz Janik po złocie w sprincie, tym razem dotarł do mety dopiero na siódmym miejscu. Przed nim finiszowali jeszcze Wojciech Skorusa, Wojciech Filip i Marcin Szwajnos. Ten ostatni został mistrzem Polski w kategorii młodzieżowców.

WYNIKI

Powiązane osoby

 Polska | mężczyzna | Łukasz Szczurek